autacek

Které atomové elektrárny ve světě jsou postaveny tak, že část je ruská a část americká?

Odpovědi
Pepa25

Pokud otázka směřuje na Dukovany, tak nedává smysl, stačí se podívat na Mochovce: tam jsou v provozu dva bloky typu VVER a další dva stejného typu tam staví Škoda JS + Francouzi (ORANO). Důležité je odmítnout diskuze typu „Američané nebo Rusové?“, „dva různé systémy nebudou fungovat, musí to být Rusové“ atd.

Dochy

Tak to máš už na Temelíně. Pokud si dobře pamatuju, tak tam je technologie Ruská a řízení od Američanů nebo Kanaďanů. Namícháno dokonce v rámci jednoho bloku. A tady někdo řeší jestli vadí či nevadí když budou různé technologie existovat nezávisle vedle sebe v rámci jednoho areálu 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Takže otázka stojí: půjdeme slovenskou nebo maďarskou cestou?