FOG

Ktera zvirata se testuji na lidech?

Popripade jak se testuji.

Nejlepší odpověď
tuCZek

asi opice :)))
… ve formě chlastu

Další odpovědi
anonym

Blechy … ? 🙂 -iv-

mosoj

Nevím o jaký test by se mělo jednat.
Ale velkou roli v léčení člověka hrají červi:

1. Z mořských červů se vyrábí lepidlo kterým se slepují zlomené kosti.

2.Larvy bzučivky zeléné se používají k velice účinnému vyčistění těžkoléčitelných hnisavých ran. Larvy požírají odumřelou tkáň a zdravé se ani nedotknou. Tím ránu čístí lépe jak cokoliv jiného. Tato metoda je velice účinná a levná a proto ji pojišťovny v zájmu šetření po Česku nehradí. Pokud by ji někdo potřeboval a hrozila mu třeba amputace nohy tak si ji musí zaplatii stojí ( stála) neco přes tři tisíce Kč.

2. V kriminalistice se podle vývojového stadia larvy mouchy určuje čas úmrtí mrtvoly.

Červi tedy hrají v lékařství velikou roli. Dokonce jsou teorie že Aeskulapova hůl coby znak lékaře není obtočena hadem ale červem.

Ale to nejsou v pravém slova smyslu testy na lidech, to je již aplikace.

Ar

Mám dojem , že někteří lidé jsou sami dost velká zvířata, která nás neustále testují.