Která zvířata se rozmnožují, že si zasouloží ?

Nejlepší odpověď
briketka10

všichni savci
kromě ryb, které se páří, nebo třou a některé kladou jikry..
delfíni, kosatky apod. patří mezi savce, ale páří se..
ptáci se rozmnožují jako lidé, ale kladou vejce..
Doplňuji:
některé druhy opic v tom vidí úplné vyžití, ale nevím jak se jmenují a dokonce jsou homosexuální..

Další odpovědi
annas

Dávám za pravdu odpovídajícím (ocko a Dr.Axl), že soulož je jen pohlavní spojení muže a ženy. Pro ostatní se užívá biologický název kopulace = pohlavní spojení.

Poznámka: Zajímavé, kolik má slovo kopulace významů – uvedu pro zájemce, i když nevím, zda bude někdo ještě odpovědi číst. Kopulace = oddavky, svatba, sňatek; družení.

SSJČ a další zdroje

anonym

Na takhle položenou otázku je jediná odpověď – lidi.

anonym

ad briketka (v diskuzi), tentokrát jsi vedle jak ta jedle, bohužel i jindy logická led.
ocko odpověděla zcela přesně, protože souloží výhradně lidé, zvířata kopulují či se rozmnožují pohlavně.
Slovo soulož je významově ve smyslu spolu ležet, případně sdílet lože.
A zvířata mají styk téměř vždy ze zadu a ve stoje, rozhodně nemají ani postel ani lože.
Můžeš si ověřit u emeritní annas.
Jinak průkazný odkaz viz ve zdroji:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­lo%C5%BE

beer

Špatně formulovaná otázka, nerozumím. Souloží skutečně jen lidé !

quentos

tož, podle moderních výzkumů z toho podobné potěšení mají i delfíni

briketka10

ad ocko myslíš, že anonym se ptal na lidi ??
on se ptal na zvířata..
je dost trapné lidi přirovnávat ke zvířatům..

quentos

co je na tom trapného, leckteří se chovají i hůř

briketka10

to jsou takoví co nesouloží, ti znásilňují né si myslím prevíti a hulváti opilí..

led

Briketka, nehnevajte sa, ale aj ľudia patria medzi savce ako zvieratá, príbuzenské vzťahy neoklameme. Netreba sa za to hanbiť.
PS.
Niekedy mám dojem, že rozdiel je len vo virtuálnom obsahu dutiny lebečnej – rozum.

briketka10

led – vím, že lidi patří mezi savce, ale bylo mi blbý přirovnávat je ke zvířatům to jedině v tom případě, že jsou násilnické povahy, nebo povaleči, opilci, zhýralci a psychopati, jak naznačoval quentos, že se někteří tak chovají..

kapka

Myslela jste asi šimpanze bonobo. Ti mívají pohlavní styk i k jinému účelu, než k rozmnožování. Například tak řeší napjaté vztahy ve skupině, místo aby se prali.