Avatar uživatele
Pokročilý

Která zvířata mají nejkomplexnější hudební kulturu?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Mluvit o kultuře ve spojení se zvířaty mi přijde obecně jako naprosto mimo... Kultura totiž souvisí se schopností abstrakcce a to je to, co dělá lidi lidmi, a kulturu kulturou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Asi nosorožec a naprosto nekompromisní. Ten zaútočí na jakoukoliv bednu v Africe. Co není jeho styl, hned ho to nasere. Já bych mu zazpíval Internacionálu, pak by byl chvilku zmatený a já měl čas zdrhnout.


Avatar uživatele
Stříbrný

Jsou tvorové, kteří vydávají určité zvuky a taky je přijímají, i když jsou pro lidské ucho někdy neslyšitelné. Na druhé straně můžeš vyzkoušet Pavlovův reflex u jakéhokoli zvířete na libovolnou hudbu, takže pes může na Humoresku napřklad skákat radostí a na Pochod gladiátorů být agresivní.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pravděpodobně čeleď "Keplerovití", rod "Kepler", typická ukázka druhu "Keplerus vulgaris criminalis" (jiné taxonomie ho znají jako "Keplerus megadalekohlediaris valmezaris" či "Keplerus sexoposedlaris chlastaris")

Jiné ZVÍŘE (u kterého by se dalo hovořit o komplexní hudební kultuře) neznám a s velkou pravděpodobností neexistuje. ;) :D :D

BTW - NEZKOUŠEJ si ho prohlédnout zblízka, zejména pokud jsi holka - takových už bylo MRAKY, co naletěly na jeho "sbírku motýlů" popřípadě "úžasný dalekohled" a nepřej si znát ty konce! :D :D :D


Avatar uživatele
Zlatý

Kultura je souhrn duchovních a mteriálníoch hodnot,. klteré vytvořil člověk
.
Definice kultura jako jedna z mnoha je v odkazu.

https://www.odpovedi.cz/…
---
1. Takže zvířata se mohou objevovat v hudební kultuře,
?Na přelomu ledna a února 2016 se v žebříčku Best of Classic Praha objeví "zvířecí" hudební tituly.
Zabrousíme do baletu Z pohádky do pohádky Oskara Nedbala, z něhož zazní ukázka z Pochodu zvířátek, připomeneme hudební pohádku Sergeje Prokofjeva Péťa a vlk částí Pták, chybět nebude ani populární Let čmeláka Nikola Rimského-Korsakova. Půvabný cyklus Karneval zvířat Camille Saint-Saense bude reprezentovat Akvárium a výběr uzavírá Pstruh Franze Schuberta."
http://www.classicpraha.cz/…

2. Zvířata hudbě r rozumějí

"Mnoho zvířat provádí při hudbě různé skoky, jako lvi a velbloudi. Jiná zvířata snaží se při hudbě spoluúčinkovat, jako na příklad jelen, který "zpívá s sebou", možno-li nazvat tak jeho hlas, který vydává, naslouchaje hudbě.
Vlci a psi vyjí. Psům nelze se divit, neboť staletým stykem s lidmi stali se již příliš nervosními.
Hnědý medvěd při hudbě bručí, zda přátelsky a nadšeně, či zlostně, nelze rozeznat. Ubohý medvěd! Nikdy se při tom netočí a netančí, neboť tomu naučila jej jedině ukrutnost lidská, vymýšlející si rozžhavený plech, a nikoliv snad zvuky houslí.
Nejsměšněji počínali si v jedné zoologické zahradě orangutani. Stejně jako malé děcko prohlíží si loutky, tak i oni se stejnou zvědavostí podrobili celý gramofon důkladné prohlídce. Že přitom opice naslouchají s láskou hudbě, nelze se diviti po nejnovějších výzkumech přírodopisců, kteří objevili, že lidoopové mají jakousi schopnost zpívat.
A je to právě lidoop gibbon, který dovede vyzpívat celou oktávu v polotónech jako my lidé, ovšem jen je-li zamilován. atd."

https://sites.google.com/…

3. Vědci zkoumají hudbu v říši zvířat

"Lze považovat ptačí zpěv za umění? Dokáže si opice vychutnat Mozartův smyčcový koncert? Jsou zpěv a hudba pouze doménou lidí, nebo se jim podobným způsobem oddávají i zvířata?

Muzikolog Jiří Tichota, umělecký šéf Spirituál Kvintetu, který se zabývá i zoologií, jeho slova potvrzuje. „Vztah přírodních zvuků a hudby zkoumali lidé už odpradávna a názory se vyvíjely. Dnes se obvykle uznává, že tóny odkazují na přírodní zvukový materiál, ale jejich užití a kultivace je již čistě výsadou člověka,“ říká Jiří Tichota.

Hudba jakožto nejabstraktnější umění je výsadou lidské imaginace a veškerá srovnávání se zvuky přírody a živočichů jsou jen poukazováním na povrchní podobnosti,“ pokračuje muzikolog.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/…


Zvířecí kultura neexistuje. Ta je jen výsadou člověka,. tím se také oidlišjue od svířat.


Avatar uživatele
Stříbrný

Já bych tipoval kytovce.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 842
Zlatý annas 830
Zlatý briketka10 669
Zlatý marci1 584
Zlatý quentos 557
Zlatý Drap 543
Zlatý led 422
Zlatý bolak 360
Zlatý Kepler 345
Zlatý hanulka11 271

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.