NiCMOCBOY

Která značka se zabývá pračkami nejdéle?

tzn. je nejdále vepředu ve vývoji a ostatní značky ji následují

Odpovědi
venkovan

Lidová tvořivost. Říkalo se jim kámen či klacek u potoka či rybníka, později valcha.

terry

Výzkum a vývoj je všeobecně velmi drahý. I z toho důvodu, že testování inovované technologie trvá velmi dlouho.
Nemám čas to vyhledávat, ale myslím, že když projdeš stránky známých značek, mohly by mít k zobrazení historii a tak i rok vzniku.
Třeba Miele -
http://www.mi­ele.cz/cz/domac­nost/firma/his­tory_4859.htm

cochee

No já myslím, že momentálně žádný velký vývoj není, kromě snad vylepšování vnitřní geometrie bubnu, což by mělo asi přinést účinnější praní a zároveň šetrnější přístup k prádlu, ale kdo ví, jak účinné to je. Poslední „převratný výkřik“ byl asi ta bublinová pračka od Daewoo, nebo kdo to vymyslel a prý to stálo totálně za prd. Ze značek, které jsou v současnosti v oboru aktivní, bych si asi tipl Whirlpool, ale že by nějak „vedl ligu,“ to asi ne… Koukám, že nejdražší kousky ale prodává Miele, přes 70 000. Dívám se, ultrazvukové čištění to neumí, umí sušit, což asi ty drahé všechny a jinak je vše o serepetičkách, programech, šetření a tichosti.