bolak

Která země má nejvyšší průměrné IQ?

Jak byly kdysi ty celonárodní testy, ví se které země jak dopadly?

Nejlepší odpověď
annas

http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/kde-ziji-nejchytrejsi-lide-a-kde-nejhloupejsi-podivejte-se-na-unikatni-mapu-iq.html

Průměrný inteligenční kvocient pro jednotlivé země je na mapě barevně rozlišen do šesti kategorií, přičemž nejnižší kategorie je 59 až 67 bodů a nejvyšší 99 až 108. Jak v „žebříčku chytrosti“ dopadla Česká republika nebo třeba Slovensko?

Rozhodně ne špatně. Průměrné IQ v Česku je podle dostupných údajů 98 bodů, což nás řadí do druhé nejvyšší kategorie (91 až 99 bodů). Stejně jako my na tom jsou třeba Dánové, Francouzi, Maďaři nebo Španělé. Naši slovenští sousedé dosahují v průměru o dva body méně, tedy hodnoty 96.
Doplňuji:
I když odpověď je uvedena v odkazu, raději ji vkládám.

Svět

  1. Singapur, malý městský stát v jihovýchodní Asii, kde průměrný inteligenční kvocient dosahuje hodnoty závratných 108 bodů.
  2. Na druhém místě jsou Jihokorejci se 106 body.
  3. Ttřetí příčku obsadili Japonci se 105 body.

Evropa

  1. Po nich následují IItalové, kteří jsou evropskými „rekordmany“102 bo­dy.
  2. a 3. Švýcaři a Islanďané se 101 body.

Další odpovědi
huxa

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/IQ_an­d_Global_Inequ­ality

marci1

  1. Singapur
  2. Jihokorejci
  3. Japonsko

http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/kde-ziji-nejchytrejsi-lide-a-kde-nejhloupejsi-podivejte-se-na-unikatni-mapu-iq.html

anonym

Aniž bych hledal na netu a zkoukl zdejší odkazy, myslím, že to je Skandinávie.

ivzez

Já bych řekla, že nejlépe na tom budou ty země,
jejichž obyvatelé se na něco takového nalákat nenechají …