Ametyst

Která země EU vyslala policisty nebo vojáky na pomoc Polákům ubránit hranici s Běloruskem?

Přece jen je to schengenská hranice Evropské unie. Mimo země EU přijeli pomoci jen Britové.

Nejlepší odpověď
Čecho_slovák

Něco jsem četl, že na hranicích už jsou Britové, mají přijít Estonci, a pokud budou Poláci chtít, má přijet i ženijní vojsko z ČR.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že se nabídlo i Česko, ale Poláci odmítli.

mosoj

Není zájem. Je třeba situaci vyhrotit. Anglie není v EÚ.

plebs

ODS navrhuje vyslat tam naši policii a já bych navrhl aby Senát pomohl náhradní presidentce Běloruska svrhnout diktátora Lukašenka / který pomáhá migrantům / a začít v Bělorusku budovat kapitalismus.

Pepa25

Je to Schengenská hranice, kterou střeží Polsko a Frontex. Pokud by Polsko situaci nezvládalo, může kdykoliv o pomoc požádat. Zatím se vůbec nezdá, že by byl problém v nedostatku pohraničníků: problém je naopak zjevně v organizování migrantů. EU tak činí především kroky vůči Bělorisku: https://www.de­nik.cz/staty-eu/belorusko-polsko-hranice-sankce-migrace-20211115.html

Ametyst

Proti Britům dělá Macron totéž, co Lukašenko proti Polákům.

Pepa25

Nedělá. Naopak, ty, co Franzouzi v Kanálu najdou, tak samozřejmě putují zpět: https://www.re­uters.com/wor­ld/europe/fran­ce-rescues-nearly-250-migrants-english-channel-2021-11-21/ Takže nikdo nikoho nevozí na hranice ani nevytlačuje do sousedního státu.
P.S. Tím, že tu nepravdu tu budete pořád opakovat se pravdou nestane …

Čecho_slovák

mosoj, Vb je v NATO