bolak

Která zdravotní pojišťovna přispívá nejvíc na stomatologické zákroky?

Myslím tím plomby, korunky, můstky, implantáty atd. Máme nějakou zdravotní pojišťovnu, u který jsou tyhlencty „předměty do huby“ takříkajíc za babku?

A pak mám ještě jeden dotaz, když mě loni, předloni, nevímkdy zubař do namontovával korunku, nejdřív tvrdil že je to na pojišťovnu a pak po mě chtěl tisícovku, to je normální? On tvrdil něco v tom smyslu že „práce na tom se neplatí..“ a tím myslel asi to, jak mi tam nastřelil ten podklad. Fakt to není hrazený pojišťovnou, nebo mě se sestrou okradli?

Nejlepší odpověď
iceT

Já mám pryskyřicovou korunku hrazenou pojišťovnou,ale nástavbu na korunku,to je to co vypadá jak kus špičatého železa,když je opracovaný,jsem si platila sama,asi 400.Nabídla mě i metalokeramic­kou,tu prej nerozkoušu,ta stála 2000 a a nabídla mě i jinou,porce­lánovou za 4000.
Mělo by záležet na tom,jaký materiál na korunku sis domluvil se zubařem.

Další odpovědi
Dochy

Že se něco doplácí (něco dost) je asi normální. Že vám to neřekl dopředu už normální není. Moje zubařka se se mnou před plánovaným placeným zákrokem domlouvá na provedení i ceně (s tím, že upozorňuje, že cena se může trochu lišit podle toho, kolik materiálu přesně použijí)

Pepa88

Tohle je o zubaři, ne o pojišťovně… Opravdu, rozdíly jsou stomatolog od stomatologa nehledě na to, kde jsi pojištěn…

Myslím si, že pořádně to bude řešeno až v dobách zdravotního připojištění…

bolak

iceT: A co to umí? Jak to vypadá, je to bílý, vypadá to jako zub? A co máš teda za pojišťovnu?

iceT

Všeobecnou,korunka vypadá jako normální zub,a taky mám i terminátorskou­,železnou nebo z čeho je,ale tu mě dala místo stoličky,tam není třeba mít bílé zuby.
Korunka se dává pokud se ti zub úplně rozpadne nebo má tak velký kaz,že nemá smysl ho vyplňovat plombou.To ti potom vybere i zbytek zubu i s kořenem,vyndá nerv,tu díru pak něčím zaplácá a do toho navrtá železnou tyčinku,nevím z jakého je materiálu,to se to placené.Pak to železo obrousí do kužele,nacpe ti do pusy jakousi plastelínu a udělá otisky a pak ještě kousneš do čehosi,co nechutná moc dobře.Tyto kusance se pak pošlou do labratoře,oni vymodelují chrup a podle toho pak udělají ten falešnej zub.Zubaři ho pošlou zpět i s modelem,ona korunku přiloží na na nástavbu,popřípadě na nástavbě ještě dodělá kosmetické úpravy,to kdyby náhodou korunka neseděla přesně do tvých zubů a korunku vlepí nějakým tím jejich lepidlem.
Když mě korunku dělala prvně ,mohla jsem si vybrat odstín,ale úplně běloskvoucí jsem nechtěla,to by mě huba svítila jak maják.Takže jo,korunky jsou bílé dle vzorníku a vesele s tím můžeš kousat,ale ne do železa pochopitelně.A ko­runka nejde ani rozeznad od vlastního zubu.Pošlu ti úsměv,jestli chceš.

bolak

Pošli, ale nesmí to bejt smajlík, z toho se moc nedozvím :)

Stačí zuby, zbytek tváře mě nezajímá, děkuji.