Avatar uživatele
VeRe1983

Která zařízení a v jaké míře využívají paměťovky ve formátu SD/SDHC/SDXC?

Všude totiž vidím jejich formát micro, případně úplně jiné, konkurenční paměťovky. Nějak zvlášť se v tom neorientuji, poradí mi někdo prosím? Jde mi o to, že kdybych náhodou někdy prodal foťák, který tuhle kartu vyžaduje, zda jí využiju dál. Anebo mám rovnou koupit micro variantu s redukcí. Díky.

Já jsem četl právě to, že přes redukci může někdy nastat problém, že foťák identifikuje kartu jako nižší kapacitu, anebo ji nenačte vůbec, jde-li o nějakou hraniční kapacitu, zde 32 GB, což je maximum, čím foťák vybavím. Co se týče rychlosti, tak jsem nad tímhle nepřemýšlel, v rámci SDHC/SDXC bych bral class 10 a nejak ani nevím, zda micro provedení mají více, než class 10. To budu muset taky zjistit.

Zajímavá 0 před 2996 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Rovnou si kup variantu micro, zařízení se miniaturizuji…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Starší foťáky údajně občas s některými kartami formátu micro mívaly různé problémy. Nové fotoaparáty by je měly zvládat bez potíží. Hlavní nevýhodou karet micro je zatím omezená kapacita (micro max. 128 GB, velká SDXC – 512 GB).

Podotýkám, že předchozí info mám pouze vyčtené z internetu, v profi praxi se systém SD s ohledem na jeho velmi nízkou rychlost zápisu téměř nepoužívá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Nejprve zařízení a používané karty:

  • tablety – microSD, microSDHC (nejčastěji), microSDXC (budoucí vývoj, pokud budou existovat tablety)
  • mobilní telefony – stejné jako u tabletů
  • fotoaparáty pro běžné uživatele – SD, SDHC (nejčastěji), SDXC (budoucí vývoj), microSDHC, microSDXC (budoucí vývoj)
  • fotoaparáty profi – CompactFlash (nejčastěji), SDXC (budoucí vývoj)

Ke kartám:
Pokud chceš microSD (též microSDHC nebo microSDXC) kartu zasunout do zařízení s SD (též SDHC, SDXC) slotem, tak musíš mít redukci podporující standard karty. Předpokladem úspěchu je, že zařízení typ karty podporuje.

SD jsou nejstarší karty s kapacitou 2 GB, u výjimečných případů 4 GB.
SDHC jsou dnes nejpoužívanější karty s kapacitou 4 až 32 GB.
SDXC jsou nové karty s kapacitou od 64 GB.
micro verze jsou s kapacitami na stejné úrovni.

Rychlost karty:
Class 10 je rychlost zápisu min. 10 MB/s.
Class 6 je rychlost zápisu min. 6 MB/s.
Class 4 je rychlost zápisu min. 4 MB/s.
Bez označení snad ani nemluvit.
Značení Class se ale pár let nepoužívá, protože Class 4 a Class 6 karty na trhu téměř nejsou a Class 10 jsou tak téměř všechny karty. Nové značení je UHS-1 a v popiskách se dozvíš rychlost karty při zápisu i při čtení. Nové SDHC a SDXC karty mají rychlost zápisu nad 50 MB/s, běžné jsou i 100 MB/s.

A co si máš koupit? Kup si to, co pasuje do Tvého zařízení. Budoucnost neřeš. Za dva roky mohou být jiné standardy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Bacha na to co starší foťák podporuje. Dost často jen SD do 2GB. Pokud koupíš variantu 2GB mikroSD s SD redukcí/pouzdrem to už by mu vadit nemělo. Ale třeba 32GB SDXC už zkrátka vůbec nepozná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika