vas999

Která z těchto fyzikálních veličin má pro obyčejného smrtelníka největší význam?

Nejlepší odpověď
Kepler

jiná veličina (napište, kterou si myslíte)

Máš tam pomíchané jednotky základní a odvozené (plocha, objem) a základních veličin je víc. Skutečnost je taková, že bez existence jediné z nich, by se celá fyzika zhroutila a všechny veličiny tak mají naprosto rovnocenný význam.

Další odpovědi
Mc Merkurion

čas

… čas … ten jedinej nevrátíš …

led

čas

každý smrteľník pri danej hmotnosti a objeme v požadovanom čase obsiahne na dĺžku rúk určitú plochu.
Všetky uvedené jednotky sú premenné s možnosťou návratu na pôvodné hodnotu, len čas, ako hovorí Mc Merkurion, „čas… ten jedinej nevrátíš …“, aj keď ho nastavíš na pôvodnú hodnotu.
A ako hovorí náš „nesmrteľný hvezdár“ Kepler „všechny veličiny mají naprosto rovnocenný význam.“

mvk

jiná veličina (napište, kterou si myslíte)

Teplo.
Růst entropie.
Druhý zákon termodynamický určuje přirozený směr, kterým probíhají přírodní procesy. Prakticky všechny děje probíhající v přírodě lze považovat za nevratné.

aliendrone

jiná veličina (napište, kterou si myslíte)

Napadá mne jedna bezrozměrná veličina – součinitel smykového tření.
Délky,čas, hmotnost… no dobrá.

Ale uvaž jak záleží na součinitelu symkového tření! Už jen to, jak snadno nám díky němu hladce proudí vychlazené pivo z požeráku do bachoru! Nebo grip kvalitních pneu na mokré vozovce – to je jízda!! A to nemluvím o specialitkách, které nám mohou přinést SPOUSTU rozkoše!!!! ;)

V porovnání s tím se nějaký čas či jiné veličiny můžou zahrabat!!! :D :D :D

metro

čas

Kepler

led: ó, děkuji! Já to říkal už před staletími, ale tehdy mi nikdo nevěřil!

mosoj

A existuje vůbec čas. Co to je čas?

led

Ako sa k k vašej otázke stavajú filozofi vedy?
„Touto otázkou sú oveľa menej zmätení…" https://invivo­magazin.sk/co-je-vlastne-cas-mylil-sa-aj-einstein_520.html