Avatar uživatele
vas999

Která z těchto fyzikálních veličin má pro obyčejného smrtelníka největší význam?

Zajímavá 0 před 2353 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

jiná veličina (napište, kterou si myslíte)

Máš tam pomíchané jednotky základní a odvozené (plocha, objem) a základních veličin je víc. Skutečnost je taková, že bez existence jediné z nich, by se celá fyzika zhroutila a všechny veličiny tak mají naprosto rovnocenný význam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

čas

… čas … ten jedinej nevrátíš …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

čas

každý smrteľník pri danej hmotnosti a objeme v požadovanom čase obsiahne na dĺžku rúk určitú plochu.
Všetky uvedené jednotky sú premenné s možnosťou návratu na pôvodné hodnotu, len čas, ako hovorí Mc Merkurion, „čas… ten jedinej nevrátíš …“, aj keď ho nastavíš na pôvodnú hodnotu.
A ako hovorí náš „nesmrteľný hvezdár“ Kepler „všechny veličiny mají naprosto rovnocenný význam.“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mvk

jiná veličina (napište, kterou si myslíte)

Teplo.
Růst entropie.
Druhý zákon termodynamický určuje přirozený směr, kterým probíhají přírodní procesy. Prakticky všechny děje probíhající v přírodě lze považovat za nevratné.

Upravil/a: mvk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

jiná veličina (napište, kterou si myslíte)

Napadá mne jedna bezrozměrná veličina – součinitel smykového tření.
Délky,čas, hmotnost… no dobrá.

Ale uvaž jak záleží na součinitelu symkového tření! Už jen to, jak snadno nám díky němu hladce proudí vychlazené pivo z požeráku do bachoru! Nebo grip kvalitních pneu na mokré vozovce – to je jízda!! A to nemluvím o specialitkách, které nám mohou přinést SPOUSTU rozkoše!!!! ;)

V porovnání s tím se nějaký čas či jiné veličiny můžou zahrabat!!! :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
metro

čas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

led: ó, děkuji! Já to říkal už před staletími, ale tehdy mi nikdo nevěřil!

před 2353 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

A existuje vůbec čas. Co to je čas?

před 2353 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ako sa k k vašej otázke stavajú filozofi vedy?
„Touto otázkou sú oveľa menej zmätení…" https://invivo­magazin.sk/co-je-vlastne-cas-mylil-sa-aj-einstein_520.html

před 2353 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek