Která z následujících situací je nejspíše rámcem uměleckého textu?

  1. jarní piknik
  2. běžná snídaně
  3. podvečerní káva
  4. dopolední svačina
  • správná odpověď je za B), nejsem si však jista proč..jde snad o mataforu?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych snídaně = začátek dne. Dá se brát jako začátek něčeho nového, každý den je jiný, ale snídaně všechny rodinné příslušníky spjuje. Tedy místo, osoby, někdy i čas tvoří rámec. Teoreticky snídají všichni, pak se rozcházejí na různá místa, setkávají se s lidmi a prožívají své příběhy., které mohou být i ostatním utajené. Doví se o nich z vyprávění třeba při další snídani.
Ostatní setkání. jsou jistým způsobem rozlišena, např. časem, určitými lidmi, s nimiž se postupně lidé v životně setkávají a vybírají si je. Rodinu si nevybíráme, ale toho, s kým půjdeme na kávu, určitě ano. .

Další odpovědi
fcoop

Řekl bych,že každá z uvedených situací se dá alegorizovat,stačí si vymyslet přijatelnou legendu.
Proč by tedy měla být situace B správná?
Nemá otázka kontext?
Sama o sobě mi přijde nesmyslná. Nebrat osobně!