nika.dandy

která z Marsu,Jupite­ru,Saturnu,Nep­tunu má ledové polární čepičky????

co mars jupiter saturn nebo neptun ???

Odpovědi
www

Tuším se zatím ví pouze o Marsu s prokázanými ledovými čepičkami.

adamda

mars

bramburek

Ledové čepičky jsou pouze na Marsu, poněvadž na Jupiteru, Saturnu, ani Neptunu být nemohou, jelikož tyto planety jsou plynní obři. Další takovéto podobné ledové čepičky má i trpasličí planetka Pluto, která je ale prakticky z ledu celá, jelikož její oběžná dráha je velice daleko od Slunce. A navíc ještě velmi eliptická.
Doufám ,že jsem to pomohl. Toto problematikou se totiž zabývám. :)