Avatar uživatele
Kepler

Která z komerčně prodávaných hub vám přijde nejchutnější?

Bílý žampión, hnědý žampión, shi-take, hlíva nebo jiná? Jasně, na lesní houby nemají, ale přece jenom.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Kajoch, anonym před 1429 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Obalovaný smažený bílý žampas – jednoznačně. Jenže kdo se s tím má kua patlat, že? Ale když je mi strčen až pod nos, tak zaručeně sklidí ovace!;) :D :D

BTW – to „vshi-take“ neznám, venkoncem z principu vši NEBERU! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Hlíva, dá se použít do kterékoliv části dne. Je výživná a ikdyž nejsem fanoušek hub, tak hlíva je chutná výjimka. Mimochodem, setkal jsem s ní v rámci cvičení, že funguje jako dobrá část výživy, když člověk reguluje jídelníček.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Žádná, čéče… Maso je maso… 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roladakruti

Hlíva je největší ´shitka´ co můžeš koupit, ale chápu, že u některých lehce ovlivnitelných jedinců je z toho díky sérii několika článků v médiích už skoro superpotravina. Na podzim raději vyraž do hor a nasbírej si bio kvalitu na celý rok.

Upravil/a: roladakruti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

… shiitake,neboli houževnatec jedlý…za mne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Penicilin.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien vši také neznám, ty se na mé pleši neudrží ani vší silou. Kromě toho obalovat vši by byla děsná piplačka. Tak se asi dám na obalování a smažení hub, když teď má květák stát stovku.. no potěšpánbůh a zasraného kovídka!

před 1429 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Markusei: jednalo se mi především o chuť, jinak žádná houba není výživná. Jejich kalorická hodnota je minimální a jsou těžko stravitelné. Já je používám jako chutné objemové plnivo do různých pokrmů.

před 1429 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hlíva ve spojistosti s výživou, např. při cvičení, tak to výživné je, protože reguluje do jisté míry to, co konzumuješ (když je to třeba bohaté na proteiny). A chutově je to jedna z mála, kterou si dám. Samotnou si to moc nedávám, čas od času pomazánku.

před 1429 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek