Kelt

Která volba by byla lepší, pokud to jde posoudit?

Manželka řekla, abych vnukovi promazal kolo, že vrže. Měl jsem k dispozici Silikonový olej Silkal 93 a WD 40. Chtěl jsem použít WD 40, ale trubička nešla nasadit, tak jsem použil ten Silikonový olej. Trochu jsem nastříkal do ložisek. Nevadí to, nebo mám raději dát WD 40? Děkuji

Nejlepší odpověď
elkon

Do ložisek patří vazelína.

Další odpovědi
Kepler

WD 40 ani silikonový olej není moc vhodný, to už radši minerální olej. Vazelína je lepší, ale úplně nejlepší je vazelína rozmíchaná s grafitem nebo molykou. Maže to, i když vazelína vyschne.

aliendrone

Asi takhle – lepší než drát do oka. (zadřít) Chlapi ale mají pravdu s tou vazelínou do ložisek. A na řetěz se dokonce vyrábí speciální sprej, kdyby chtěl „něco lepšího“. Kepler s tou molykou… jistě, je to LEPŚÍ, ale obyčejná vazelína také vystačí a vyjde to levněji. Přeci jen – není to poloosa přenášející v homokineťáku kiloWatty výkonu. ;) :)

jsemjá

Nevadí to, aspoň se promažou.