Smackdown

Která víra má logický smysl?

Smysl života.

Nejlepší odpověď
ivzez

Žádná.

Víra, která by měla logický smysl,
by přestala být vírou.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že žádná víra logiku nemá. Je postavena z velké části na smyšlených postavách, událostech a myšlenkových dogmatech, jejichž existenci a opodstatněnost nelze vyvrátit ani dokázat. Právě proto se to nazývá vírou. Ale třeba takový zen – buddhismus je užitečný tím, že je založen na meditacích a dokáže přimět člověka dívat se na svět jinýma očima, zabývá se člověkem samým. S trochou nadsázky se dá říct, že je to taková duševní gymnastika.

monikabart

Vira v sebe sama.

Drap

Pro každého to může být jiná víra, nebo víra v něco jiného. Pokud se s nějakou vírou neztotožňuji, či nevěřím, nepřipadá mi abych ji soudil.

Jiří Bohumil

Víra v sama sebe (viz monikabart) a já ještě dodávám, ve své schopnosti a v morálku.
Víra spojená s církvemi a náboženstvím je víceméně demagogií.

Danina65

Logika je věc osemetna, inkvizice uměla logicky vysvětlit své hony na čarodějnice.Všechno prochází vývojem i pohledy na různé typy církví.

luckykubrt

Víra v jediného, pravého a živého Boha Jehovu. Bible říká, že víra není vlastnictvím všech. Buď člověk věří, že jeho život na Zemi má hlubší smysl nebo ne. Bohužel existuje na zemi i falešná víra, která je náhražkou skutečné víry. To jsou všechny ty katolické, buddhistické nebo islámské víry z pohledu náboženského nebo komunistické, kapitalistické či demokratické z pohledu politického vnímání světa. Všechno to je jen mamon a honba za přeludy.

Henry1660

Ta nejstarší..