Která velmi známá osobnost řekla?

„Co mě skutečně zajímá,je to,zda Bůh měl při stvoření světa na výběr.“

Co tím vlastně chtěl říct? Na co se ptal?

Nejlepší odpověď
annas

Albert Einstein.
Doplňuji:
Bůh stvořil svět za 6 dnů, sedmý den odpočívat. Dělal to, co považoval za správné.
Einstein na otázku, zda věří v Boha, odpověděl: „Nejsem ateista. A myslím, že se nemůžu označit za panteistu.. Je to otázka, jež je příliš široká pro naši omezenou mysl. Jsme jako malé dítě, vcházející do obrovské knihovny, přeplněné knihami v nejrůznějších řečech. Dítě ví, že někdo musel ty knihy napsat, ale neví, jak je napsal. Nerozumí řečem, ve kterých jsou knihy napsané. Matně tuší jakýsi nadpřirozený pořádek v tom, jak jsou knihy uspořádané, ale nic o něm neví. Takové je podle mě postavení i toho nejinteligentněj­šího člověka vůči Bohu“.

Einstein byl během celého života naprosto konzistentní v odmítání nařčení, že je ateista. Dokonce ho rozčilovala, že ho ateisté citovali ve svých argumentacích. Nikdy nepociťoval potřebu snižovat něčí víru, ale v případě ateistů tuto tendenci měl. Jednou prohlásil: „Rozdíl mezi mnou a většinou takzvaných ateistů je pocit naprosté pokory před neuchopitelným tajemstvím a harmonií kosmu“.

http://www.roz­hlas.cz/nabozen­stvi/zpravy/_zpra­va/344483

Další odpovědi
Miroslavst

Také bych řekl, že to byl Albert Einstein, již podle těchto článků:
http://www.se­aplanet.eu/in­dex.php/cs/sou­vislosti/18-souvislosti/274-albert-einstein-a-buh