Katrous

Která věda studuje měsíc?

JAK SE NAZÝVÁ???????

Nejlepší odpověď
annas

Je to astronomie – věda, která zkoumá obecně děje na obloze a vesmír jako celek i jeho jednotlivé části jako planety, hvězdy, galaxie i jejich soustavy.
Dále také planetární věda, planetologie.
Podle Měsíce – luna, tedy lunologie.

Dodávám definici astrologie. Astrologie zkoumá dění ve vesmíru a vliv planet v jejich aktuálním postavení na život člověka a lidské společnosti. Astrologie položila základy astronomie i dalších přírodních věd, ale protože staví spíše na symbolice než na fyzikálních zákonech, je těmito vesměs označována za pavědu. Astrologie vychází z okultních věd, alchymie, a ze současných oborů se nejvíce blíží psychologii. Astrologové sestavují horoskopy.

http://www.as­tropsychologi­e.cz/

Další odpovědi
Miroslavst

astronomie

anonym

Astrologie, řecky αστρολογία z άστρον (astron) hvězda a λόγος (logos) slovo, česky též hvězdopravectví je nauka, která se zabývá zkoumáním předpokládaných souvislostí mezi děním na obloze, charakterizovaným zejména pohybem planet, Slunce, Měsíce a dalších prvků, a jeho vlivem na dění na Zemi.
vice zde:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/As­trologie