tomtttt

Která věda se zabývá fyzickými abnormalitami, mutacemi člověka, zvířat, rostlin, atd…?

nějaký podobor genetiky nebo nějaká zcela jiná

Nejlepší odpověď
baghira

Patologie?

Další odpovědi
www

Je toho trošku moc dohromady, ale všeobecně lze asi odpovědět slovem patologie (fytopatologie, zoopatologie, atd.) Všechny obory lidského poznávání jsou neustále širší, takže všude vznikají různé nové specializace na to či ono, definice se upravují ne-li mění a mnohdy i odborník se ztrácí, natož pak laik.
Ale je to pouze moje zkušenost, nehledal jsem 😁

tom004

Nic lepšího jsem nenašel.
Patogeneze – nauka o vzniku a vývoji nemocí
DMP – nemoci vznikající na podkladě genetické mutace.

http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/D%C4%9B­di%C4%8Dn%C3%A9_me­tabolick%C3%A9_po­ruchy/Patogene­tick%C3%A9_mech­anizmy

Andělé

Myslím,že Antropologie…
Ale našla jsem,že věda zabývající se fyzickými abnormalitami se nazývá Psychopatologie
Věda zabývající se mutacemi je Patologie-genetika

kosaaaak

genotoxikologie > http://med.ai­dia.cz/wp-content/upload­s/2011/06/Geno­toxikologie.pdf