Michal Kole

Která složka integrovaného záchranného systému pojede prověřit platnost přerušného oznámení mimořádné událost ?

Uvedu příklad, někdo zavolá na záchranku, že třeba u vysoké brány několik lidí leží na chodníku, že je tam křik lidí a pak se telefonické pojení přeruší – např. klekla baterka volajícímu.

Co se v tomto případě dělá ?

Kdo pojede k vysoké bráně zjistit co se tam děje, aby se přivolali třeba hasiči s odpovídající technikou, když se neví, zda je tam někdo popral nebo se tam stala dopravní nehoda nebo oznamovatel byl zmatený (třeba epileptický záchvat – alkohol raději neřešme) a jen se tam hrálo nějaké divadlo s fingovanými zraněními ?

Prostě, aby k mimořádné události hned nevyjížděla zbytečně cisterna, žebřík, člun, zdravotnický kamión Golem, policejní auta s vodními děly, nepřijela URNA (Útvar rychlého nasazení), těžkooděnci se psi, …

Otázka je doplňující k otázce z dopoledne o zneužívání tísňových linek

Aby třeba nebyl někdo pokutován, za to že hlásil událost a klekla mu baterka v mobilu a kvůli němu zbytečně vyjelo 5 ks techniky, když stačila městská policie, aby zraněného probudili a sami jej odvezli do nemocnice, protože RZ nepotřeboval, protože byl při vědomí, nezraněn, jen se mu udělalo na chvíli slabo, že si potřeboval odpočinout 5 minut na silnici a usnul.

Nejlepší odpověď
autacek

Dispečer odhadne důvěryhodnost sdělení a dle toho buď pošle výjezd, nebo požádá orgány policie aby to prověřila hlídka v dosahu.

Další odpovědi
honza19hk

ikdyž je operační středisko IZS propojené s jednotlivými složkami,tak pokud někdo zavolá záchranku by´t hovor nedokončí tak vyjede záchranka.První po příjezdu na místo se provádí průzkum a pplatí jak u hasičů tak u záchranky atd.. Po průzkumu si může zavolat posily ať už další záchranku nebo hasiče ,policii atd..

Pokud zavoláš hasiče a hovor nedokončíš pojedou hasiči a ti si můžou zavolat zase naopak záchranku,poldy atd.. Dost často společně s hasiči vyjíž´dí policie,jelikož většinou se jedná o zásah na něčím pozemku nebo majetku.

při vahlášení poplachu hasičům vyjíždí prvovýjezdové vozidlo-zpravilda to bývá CAS 16 nebo CAS 20, VEA L2 nebo RZA nebo TA ,pak druhý výjezdy pokud je zásah většího rozsahu a SaP na místě zásahu nestačí.Může vyjet i 3 výjezd.
Je to podle stupňů PP-1,2,3 nebo zvláštní.