Elk

Která skupina nebo hudebník hraje či hrála na xylofon?

Nejlepší odpověď
annas

Xylofon se objevuje jako sólový nástroj v symfonickém orchestru – např. v rozhlasovém, brněnském, v Moravské filharmonii Olomouc, také v dechovém orchestru, nebo HAMU. Praha.

Jde sice o starší informaci, např. Ladislav Bilan.

„V roce 2006 získal 1.místo v Ústředím kole soutěží ZUŠ ve hře na dechové a bicí nástroje, ve hře na xylofon. V roce 2009 opět uspěl v Ústředním kole soutěží ZUŠ a to ve dvou kategoriích: v melodických nástrojích – marimba,xylofon a ve hře na bicí soupravu. V červenci 2011 na mezinárodní soutěži World Championships of Performing Arts v Los Angeles,CA získal 2× zlatou a 1× stribrnou medaili + 2× plaketu division winner. 2× byl oceněn jako Talent Olomouckého Kraje (2009,2011)“
http://www.drum­center.cz/novin­ka-1099.html

Další odpovědi
ten který je

Xylofon používala dost často doprovodná skupina Franka Zappy.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zYxaoRVo­fE8

xxx3

třeba já ;) Ale teď už jsem to dlouho nedělal. Jinak by to měl zvládnout každý školený bubeník (tedy ten, kdo se jen neučil bušit do soupravy jako samouk).