kaculinda200

Která síla koná práci když se rozpíná vzduch z ´hasicího přístroje?

Odpovědi
Emefej

Práci vykonává talková síla, ale obávám se, že vzduchem nejsou žádné hasičáky naplněny. Jako pracovní plyn se obvykle používá dusík nebo CO2.

Kelt

O jaký hasicí přístroj se jedná? Voda pod tlakem hasí oheň.. Sněhový hasicí přístroj vypouští natlakovaný oxid uhličitý, který ochlazuje předměty. Dochází k vyrovnávání tlaku na úroveň normálního. zvětšluje se objem a snižuje se tlak.

jstastny

Síla tlaková. V továrně byl vzduch pomocí této síly namačkán do malého prostoru. No a až se otevře ventil, tak se síla díky rozdílnému tlaku uvnitř a vně nádoby uvolní.