KubikS7

Která rostlina vábí nejvíc druhů motýlů?

Myslím housenky a dospělé jedince.

Nejlepší odpověď
beer

Co se týká motýlů, je to s rostlinami různé podle ročního období, záleží co právě kvete a na tom záleží i výskyt motýlů. Oblíbené rostliny bez vyjmenovávání nejdeš třeba zde:
http://www.gar­ten.cz/a/cz/6711-motyli/
No a pokud jde o housenky, tady už je to horší – neznamená např., že když bude b.kopřivová létat na komuli, budou tam i housenky! Ty mají totiž žírnou rostlinu druh od druhu většinou jinou. Jsou to hlavně kopřivy a hluchavky, bodláky, jetel, svlačec, různé druhy trav, violky, petrklíče, šťovík, chmel, ostružiník, trnky, vrby, lísky, ovocné stromky..
Takže čím členitější zahrada a její osazení, tím více druhů )

Další odpovědi
Mad

Kumule/japonský šeřík/. Když kvete, je obsypaná motýly