Která rostlina na světě má nejdelší věk? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Není to Welwitschie podivná? Welwitschia mirabilis (také velvičie) je vytrvalé stálezelená rostlina.
List roste při dobrých klimatických podmínkách rychlostí 8 až 15 cm za rok, z toho se odvozuje nejdelší věk od 500 do 1000 let. Datování radiouhlíkovou metodou 14C stanovilo max. stáří na 500 až 600 let. Mnohdy uváděná stáří 1500 nebo 2000 let nemají vědecká zdůvodnění.
Doplňuji:
Oprava: Nejstarší rostlina světa
Wollemia vznešená (Wollemia nobilis) patří do čeledi araucariaceae, o které se má za to, že existovala v době před 200 miliony let v době dinosaurů. Jedná se o jeden z nejstarších a nejvzácnějších stromů na světě a jeho objevení v roce 1994 v Modrých horách u Sydney se považuje za jeden z největších botanických nálezů v historii lidstva – srovnatelný s možností nálezu živého dinosaura v dnešní době. Dříve se mělo za to, že wollemia vznešená již dávno vyhynula a zbyly po ní pouze zkameněliny.

Wollemie vznešená – WikipedieWollemie vznešená (Wollemia nobilis) je označení pro druh starobylých jehličnanů z čeledi blahočetovitých. Jedná se o jediný druh v rodu wollemie. …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Wollemi­e_vznešená –

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:DbNliG­SlhNkJ:cs.wiki­pedia.org/wiki/Wel­witschie_podiv­n%C3%A1+Nejdel%C5%A1%C3­%AD+v%C4%9Bk+a+ros­tlina&cd=1&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
Elk

Porouluchus pergamenius, zvaná životoschopná.
Neposílám odkaz, prý se to nehodí.

anonym

Podle mých informací jsou nejstarší rostlinné organismy na Zemi borovice osinaté stáří nejstaršího exempláře se odhaduje na 4750let.