Kelt

Která řeka se vám nejvíce líbí podle okolí?

Která řeka se vám nejvíce líbí? Možná na vás zapůsobilo okolí, navštívili jste místa, kudy řeka protéká, obdivovali jste mosty, nebo jste se po řece plavili pomocí vlastních sil nebo na motorové lodi, nebo jste kolem projížděli nějakým vozidlem, vlakem a pod. Nebo měli možnost vidět tok řeky z ptačí perspektivy. Může to být u nás, nebo kdekoli jinde. A řeku jste nemuseli vidět po celé její délce, stačí část. Nejlepší je samozřejmě vidět vše na vlastní oči, ale dnes máme i obrazové zpravodajství, dokumenty a nahrávky na internetu, takže i to může mít vliv na vaše rozhodnutí. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Mně se nejvíc líbilo na Punkvě. Pravda, žádné daleké výhledy, ale o to krásnější.

Další odpovědi
Radius

Pro mě je to řeka Berounka a Křivoklátsko, znám to tam, máme tam chatu (okres Rakovník). V Berounce se v létě i koupeme. Je tam čisto a bezpečno. Nejsou tam žádná nebezpečná zvířata (občas srnec se srnkou), v řece plno ryb a když zaprší jsou lesy plné hub.

Emefej

Nejhezčí říční okolí? Jednoznačně Labe od Lovosic po Hřensko, teče mi pod oknem (někdy i obývákem). Dále pak údolí Ohře cca od Lokte po Klášterec. Hezká místa jsou i na Berounce, Dyji, Oslavě, Jizeře.

Lamalam

Ohře, Teplá, Rolava.

Pospíšil

meandry Ploučnice (Mimoň – Česká Lípa)
jedna Kamenice a Jizera (Velké Hamry – Semily)
druhá Kamenice (Všemily – Hřensko)

marci1

Kamenice. 🙂
https://www.se­epraha.com/cs/fo­to?name=bohemi­an-switzerland-edmund-gorge-and-kamenice-river-2

da ny

Střela
Ohře (Eger)
Blanice
Otava
Vltava v JČ

ivzez

Nejvíc se mi líbí Sázava
a nejradši mám Ploučnici.

CR chess2017

svratka, začátkek labe