Kryšpín

Která rajčata jsou zdravější, lahodnější, chutnější?

Např. rajčata ze Španělska dozrávající cestou a ve skladech, neb ze světelných skleníků s žárovkou místo sluníčka?

Nejlepší odpověď
annas

Nemyslím rajčata, katerá jsou pěstovaná v létě na sluníčku. Nejchutnější jsou ta z jižního Slovenska.

Včera jsem koupila česká skleníková z jižní Moravy. Jsou jako malá vajíčka, ale už jsem tak dlouho chutná rajčata nejedla. Zřejmě záleží i na odrůdě.

Myslím si, že rajčata dovážená z jižních zemí se sklízejí zelená, dozrávají v pěstírnách, možná obsahují i pesticidy, takže chuť ani vůni moc nemají.

Sluníčko je sluníčko, ale před dovozovými bych upřednostila česká, byť ze světelných skleníků.

Další odpovědi
dr.luha

Domácí, ze záhonku či skleníku, nebo zakoupené od pěstitele. Kdyby se pěstovaly pod umělým osvětlením?…Cena takových rajčat by se zřejmě přibližovala ceně marijuany.

lota

Rajčata ze zahrádky, z balkonu, truhlíku.

ivzez

Nejchutnější jsou ty druhy zeleniny a ovoce, které dozrají přirozeně.

Někde jsem četla, že bychom měli jíst jenom ty druhy ovoce
a zeleniny, kterým se daří v našich klimatických podmínkách.

Řekla bych, že na tom něco bude.
Vždycky mi nejvíce chutnalo to, co vyrostlo u nás.
A rajčata mi nejvíc chutnají moravská a česká.