modnar

Která přírodovědecká fakulta poskytuje nejkvalitnější studium?

Dobrý den, rozhoduji se mezi Masarykovou univerzitou (MUNI) a Jihočeskou univerzitou (JU), kde budu studovat biologii. Z hlediska prestiže a žebříčků VŠ je nejspíš lepší MUNI, ale záleží na tom tolik? Ovlivní to v budoucnu mé žádosti o zaměstnání?
Rád bych zjistil, která přírodovědecká fakulta poskytne kvalitnější studium, popřípadě porovnání těchto fakult, ale nemohu se takovýchto informací dohledat.
Také by mne zajímalo: pokud bych bych studoval biologii na agronomické fakultě Mendelovy univerzity, zda bych opět měl menší šanci na uplatnění v oboru jen z toho důvodu, že se jedná o agronomickou a nikoliv přírodovědeckou fakultu – tedy jestli je toto studium stejně kvalitní, jako na přírodovědeckých fakultách.

Díky za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
da ny

Bohužel jste nenapsal, co (obor) budete na Biologii JU studovat a o jaký následný magisterský obor byste měl zájem. O PřF JU je u některých oborů dobrá povědomost i ve světě.
V Českých Budějovicích je v areálu na Branišovské ulici od 70. let minulého století Biologické centrum AV ČR. Od r. 2006 sloučením pěti ústavů Entomologický, Parazitologický a Hydrobiologický, Půdní biologie a Molekulární biologie rostlin) v jednu veřejnou výzkumnou instituci.
První 2 semestry Bc. studia jsou dost náročné na matematiku, výpočty a i časově, práce v laboratořích z některých předmětů. Postrach „Šárka“, už tam možná nebude (ale u té to měly těžší spíše dívky). :)

Další odpovědi
Funna

Obě jsou známé a prestižní a mají spoustu bonusů…to je těžko takto posuzovat…nejlepší bude navštívit den otevřených dveří na obou a zjistíš, jaký na tebe která udělala dojem…

PS: vzhledem k tomu, že jsou docela kus od sebe, asi bych mimo jiné brala v potaz i místo svého bydliště…protože ono se to cestování za chvíli omrzí…

Drap

Co to je nejkvalitnější studium? Musíš stanovit několik konkrétních parametrů, jinak to nikdo neni schopen určit.

Kelt

Sousedova tráva je vždy zelenější než naše. To, co se naučíš, záleží jen na tobě. Jestli máš stejná skripta v modré nebo v červené barvě, je to jedno. Ten, kdo učí má na to předpoklady, zkušenosti a je jedno, zda je to mladá kočka, nebo starý profesor, pokud dokáže podat stejné informace a vyzná se. Když máš zájem, tak si vyber tu školu, kde je možné získat stipendium v zahraničí, pokud bys tam získal větší zkušenosti. Ale to budeš muset studovat, aby tě vybrali. Nezáleží, co chceš studovat. Respektive, tady je to každému jedno. Lidí, kteří znají danou školu asi moc na těchto stránkách nebude. Tak by ses měl s těmi dotazy obrátit přímo na danou školu a to mailem, nebo využít Den otevřených dveří. No a v tvém případě bych se šel přímo informovat na tvé budoucí pracoviště a zeptal se jich na tuto otázku.

Emefej

Relevantní odpovědi se asi nedočkáš. Silně pochbuji o tom, že je zde nějaký absolvent obou zmíněných škol.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.