postcd

Která přírodní i nepřírodní látka působí proti otokům v lidském těle?

například když člověku oteče krk, nosní dutiny, konečník-řitní otvor, jazyk (ne na záchranku). příčina otoku neznámá. co sníst, vypít, nebo čím se namazat?

Odpovědi
www

Otoků je celá řada od úrazových, přes zánětlivé až třeba po bodnutí hmyzem.
Tělo dokáže většinou se všemi bojovat samo, v některých případech ale musí zasáhnout jen odborník, jinak lékař.
Doplňuji:
A právě jen on dokáže zvolit lék (účinnou látku) pro zmírnění otoku. Jiná bude předpokládám u zánětu, zase jiná např. při bodnutí hmyzem.
Názor