FlAsh_7

Která povolání dostávají (stejně jako třeba právníci) od lidí „dárky/úplatky“?

Odpovědi
led

Možno budete prekvapený, ale každé, kde prichádza do pracovného styku človek(pracovník) s človekom(zá­kazníkom). Len sa tomu niekedy hovorí „pozornosť“
„darček/úplatok/po­zornosť“ nemusí byť vždy hmotný(peniaze, auto, let na Mesiac…)

ten který je

Jsou to lékaři.Ne všichni.Někteří měli poté i problémy s alkoholovou závislostí.

Pepa25

Pozornosti (dárky), hlavně před Vánocemi jsou zcela běžné, především mezi obchodními partnery nebo pokud jde o klientský vztah (např. v bance). Řada firem má pro přijímání darů od klientů u jednotlivých pracovníků limit na hodnotu.

nyjono

Skoro každé. Všude tam, kde zákazník klient něco potřebuje od poskytovatele něčeho.
Lékaři, úředníci, policisté, politici, prodavači, řemeslníci, …