Kajoch

Která pokojová květina má na člověka nejblahodárněj­ší vliv?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že vliv květin na člověka platí obecně. Někoho potěší kvetoucí, jiný uvítá zelené květiny, záleží také na umístění na světovou stranu atd. Je však o ně třeba pečovat.

"Ano, i tak triviální věc jako je rostlina,může léčit. Často se jimi obklopujeme, ale většinou ani netušíme, jak blahodárné pro náš organismus mohou být. Jejich léčivé kouzlo nespočívá pouze ve vytvoření příjemné atmosféry bydlení a pozitivním působení zelené barvy na člověka. Mohou být i účinnou prevencí některých potíží nebo dokonce chorob.

Se zelení si totiž do bytu přinášíme kousek přírody, který se podílí na pohlcování škodlivin z ovzduší. Rostlina reguluje svou vlastní rovnováhu vypařováním vody z listů, a tak napomáhá regulovat i vlhkost vzduchu ve svém okolí. Pokojové rostliny se tak stávají v pravém slova smyslu spojením s přírodou.

Studie uvádí, že květiny uvolňují napětí naší mysli a zpříjemňují prostředí, ve kterém se každodenně pohybujeme. Lidské smysly jsou vůní či barvami fascinovány a vznešená krása květin tak dlouhodobě uklidňuje naši mysl. Dochází také ke zlepšení paměti a potřeby se přátelit, proto se květiny obzvláště doporučují jako terapie starším osobám

Rostliny mají podstatný vliv na psychiku lidí vůbec a celkově tak vyrovnávají
negativní působení přetechnizova­ného světa.

Rostliny mohou působit i jako terapie." atd.

Mgr. Denisa Maderová, psycholožka
Více v odkazu
https://www.plus­provas.cz/cla­nek/kvetinou-proti-podzimnimu-splinu

Neuvádím rostliny či bylinky, které jsou léčivé, ale pokojové květiny obecně.

Další odpovědi
marci1

Třeba aloe vera. Podporuje imunitu, léčbu zánětlivých procesů, tlumení bolesti, snižování vysoké teploty, podporuje i nervový systém (obsažená látka inositol). Obsažené vlákniny (inositol, lignin) pomáhají optimalizovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Steroly působí zásaditě na trávicí šťávy a chrání žaludek před překyselením a pálením žáhy. Je zdrojem řady užitečných přírodních látek. 🙂
Net

Kepler

Myslím, že konopě indická (Cannabis indica). Mast z ní připravená je hotovým elixírem na bolavá záda.

orestez

Na mě má vliv každá pok.rostlina. Nejlepší bude asi Kubánské oregáno, molice. Horší je pryšec, po kterém děti dostávaly záchvat kašle. https://www.po­radte.cz/amp/zah­rada-a-rostliny/2039-rostlina-pokojova.html

nyjono

To je těžký. Myslíš po nějaké úpravě? Třeba usušení, odvar apod?
Protože např. rýmovník stačí jen mít v místnosti a třeba jen občas pohladit rukou listy.

Kepler

marci, máš pravdu, na aloe jsem zapomněl. Viděl jsem pracoviště, kde si ji záměrně pěstovali. Šťáva, nebo drť z jejich částí skoro zázračně působily na popáleniny kůže do II. stupně.

orestez

Keplere, a když ty záda bolí celý život, tak funguje takový elixír?

Kepler

To ne, ale ta mast ti dokáže ulevit. Když už je vyhřezlá ploténka, nedá se nic dělat. Ale když tě to rafne a chodíš jen v předklonu, pak pomůže.