JájsemRaibek

Která otázka tu již dlouho nebyla?

U příležitosti nového roku – 2016 se naskytá otázka, která tu již dlouho nebyla.
Bude vyhlášena amnestie?
Jakto, že se na to dlouho nikdo neptal? To již všichni rezignovali na amnestii?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jsi to ještě nezaregistroval, tak amnestie se vyhlašuje při nástupu nového prezidenta, nebo při nějakém převratu (jako v r.1989) a nebo když už starý prezident ví, že nebude zvolen a chce své kamrády omilostnit (viz.Klaus).
Takže největší amnestie provedl Havel a Klaus, ostatní prezidenti dělali jen takové menší odpustky.A jelikož byl Klaus za amnestii hodně kritizován (a národ mu nezapomene, že HLAVNĚ OMILOSTNIL SVOJE KAMARÁDY TUNELÁŘE), tak ostatní prezidenti si už dají pozor aby neudělali takovouto botu.
Takže na amnestii se může ptát jen člověk neznalý poměrů v ČR a nebo ten, kdo nesleduje dějiny.

Další odpovědi
marci1

„Miloš Zeman nebude udílet milosti ani amnestii. Tyto pravomoci považuje za zbytečné monarchistické prvky v české ústavě, kterou si přeje změnit.“ 🙂

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/zeman-nebude-udilet-milosti-ani-amnestie-ff5-/domaci.aspx?c=A130308­_123113_domaci_jj

gecco

Pumík na hrad…!
😉

anonym

Havel na hrad!

zjentek

být či nebýt? …?

briketka10

Kolik vážím.
Myslíte, že jsem tlustá.
Co mi je.
Jak mám procvičovat svaly.
Co je s mým papouškem, králíčkem, gekonkem, rybičkou atd.

A potom ta s uprchlíky 😁

anonym

amnestie prezidentská, nebo myslíš pro místní majitele BANů?

anonym

Zrovna ta tvoje.

bolak

Až začne ubývat mrtvejch a klesat kriminalita, tak se zas pár vrahů a psychopatů pustí, neboj. Přece nepropustěj policajty.

anonym

gecco – občanské fórum, tady?

JájsemRaibek

borečku, samozřejmě prezidentská.

jáára

Ani po jedný netoužím…