annas

Která osobnost se narodila 14. 12. xxxx? Čím se stala známou?

Charatkeristika:

Dosud nikdo z pochybovačů nepodal důkaz o tom, že myšlenky této osobnosti nejsou proroctví, a proto je třeba předpokládat, že tomu tak je. Otázkou zůstává, jak přesné a jednoznačné předpovědi nám proroctví mohou poskytnout a do jaké míry můžeme při jejich znalosti budoucnost změnit.

Splnily se některé předpovědi?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nostradamus se narodil 14.12.1503 v St. Rémy de Provence
V Nostradamově době byl lékař neznalý astrologie považován za nedouka, takže lze oprávněně předpokládat, že studoval astrologii důkladně a když se mu podařilo několik „tref do černého“ u vlivných šlechticů, tak dostal od nich takové nabídky, které nemohl odmítnout a věnoval se pak spíše astrologii než medicíně. Psal různé astrologické almanachy, velmi oblíbené ve své době, ve kterých rozváděl své úvahy, na základě astrologických technik, co čeká Francii a svět. Stejně jako dnešní astrologové se někdy „trefil“ a někdy také ne. Žádné zázraky se nekonaly. Jeho opravdu autentické astrologické předpovědi byly mnohdy „zcela mimo mísu“

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nos­tradamus