Lásenka

Která osobnost dnes slaví?

Narozena v Karlových Varech a je vystudovaná na rentgenového laboranta…
Víte kolik má roků a kde působí-působil?

Nejlepší odpověď
vagra

Dan Bárta se narodil 14. prosince 1969 v Karlových Varech- je český zpěvák, textař a fotograf./foto­grafuje především vážky/
Je známý mimo jiné ze skupin Alice, Die El.Elephant! Sexy Dancers, J.A.R. nebo z jazzového projektu Illustratosphere. V devadesátých letech zpíval také v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita.
Je držitelem několika cen Akademie české populární hudby, v roce 2006 se umístil třetí v anketě Český slavík.
Hrál také v několika filmech. Nejznámější zůstává asi role vodníka ve filmu Kytice.
Doplňuji:
Zajímavost-
V roce 2005 bylo po Danu Bártovi pojmenováno šídlo Gynacantha bartai Paulson and von Ellenrieder.
V roce 2008 proběhla v Praze a Brně jeho samostatná výstava fotografií vážek, poprvé také představil knihu Vážky České Republiky, na které pracoval s Alešem Dolným z Ostravské Univerzity.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dan_B%C3%­A1rta