Rokio

Která nepsaná společenská pravidla se na území našeho státu v poslední době změnila?

Četl jsem, že se už nesmekává klobouk jako dříve a už tolik neplatí pravidlo společenské významnosti, pokud jde o ženy, nýbrž dochází ke snaze o rovnoprávnost mezi pohlavími.

Které vás napadají změny, pokud jde o etiketu, v posledních letech?

Nejlepší odpověď
Kepler

Etiketa, stejně jako klobouky se už moc nenosí. Porovnáváš poměry za 1. republiky a teď. Za největší změnu považuji, že v Práglu už nejsou populární prvomájové průvody (ne, že by mi to chybělo), ale ty, co jsou tvořeny buznami a podobnými úchyly. Ať si svou duhovou vlajku vyvěšují na svém WC, ale neotravují normální občany. Hogwh! Domluvil jsem.

Další odpovědi
hapiky

Ženy dnes pracují na místech či funkcích, kde by to za první republiky bylo nemyslitelné. Naopak muži můžou dnes klidně být na mateřské.

Hlada

Děti se nerodí manželům, ale přátelům. Situace, kterak moje děti a tvoje děti bijí naše děti už není vtipem, ale běžnou realitou.

led

Základná slušnosť medzi ľuďmi, politická a novinárska etika, dostávajú v poslednej dobe poriadne zabrať a stáva sa z nich pojem „slušnosť, záhada ľudskej civilizácie“

Pepa25

Základní principy etikety se nemění, spíš její projevy. Jako příklad bych viděl políbení ruky – není to ale záležitost jen posledních let, ale už spíš pár desítek let. Pravidla etikety se zas tak rychle nemění …