Ktera nemocnice je v Cechach nejstarsi?Diky

Nejlepší odpověď
annas

Nejstarší je pražská Nemocnice Na Františku.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:0vmOl­w4IrRQJ:www.nmbbrno­.cz/aktuality/%3Ftex­t%3D49-260-let-nemocnice-milosrdnych-bratri-pripomina-brozura+Nejstar%C5%A1%C­3%AD+nemocnice+u+n%C3%A1­s&cd=5&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz

Další odpovědi
dudu

Nemocnice Milosrdných bratří v Brně v Polní ulici je nejstarší souvisle fungující městskou nemocnicí na Moravě a po pražské Nemocnici Na Františku druhou nejstarší v České republice. Listopad 2007 se nesl ve znamení oslav výročí 260 let od vzniku nemocnice. Tu založil v roce 1747 moravský hrabě Jan Křtitel Leopold z Dietrichsteina. Podle plánů proslulého brněnského stavitele stavitele Františka Antonína Grimma byl postaven konvent s lékárnou a nemocnicí se sedmdesáti lůžky.