Která mytologická bytost je vám bližší a proč ?

Nejlepší odpověď
annas

Za sobě nejbliží bytost považuji šotka. Setkávám se s jeho škodolibostí často, protože je to skřítek, který má radost, když mně někde schová ponožku, klíče či ostatní drobnosti, nebo ho těší, když o něco zakopnu.

Nevím, kde se schovává, ale musím říct, že je občas hodný, dovede mně k předmětu, který postrádám. Nedávno jsem našla na zahradě nerezovou lžičku, vylévám „lógr“ ke pažitce (prý dobře roste), takže jsem přidala i lžičku. Ta zapadla a šotek ji pomohl najít…

Další odpovědi
marci1

Anděl. Představuje dobro, ochranu a je krásně bílý. Je příjemné se podívat na obrázek nebo sošku anděla.

Damiana

Afrodité, ale křížená s čertem. Kráska s ďáblem v těle, to je vždycky – TO vono!:-)