Krčálek

Která lod?

Která lod se podobá podle ztroskotání Titanicu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

včera jsem četla na netu , že loď Costa Concordia,
která ztroskotala v těchto dnech u italských břehů se ztroskotáním podobala Titaniku- přitom nikdo z nich Titanik nemohl zažít, že ,ale dle filmu tak zřejmě usuzovali

Vzpomínka na Titanic
Mnozí pasažéři přirovnávali scény po havárii k Titanicu a stěžovali si, že posádka jim nedala potřebné instrukce a zpožďovala spouštění záchranných člunů.

„Museli jsme na ně křičet, aby čluny spustili,“ řekl čtyřiapadesátiletý Mike van Dijk z jihoafrické Pretorie. „Stáli jsme v chodbách a nenechali nás jít do člunů. Byla to naprostá strkanice.“

Cestující evakuovalo z lodi do bezpečí také pět vrtulníků. Na palubu se spustil příslušník pobřežní hlídky, který pomáhal cestujícím do koše, v němž byli evakuováni.

Fakta k případu

Plavidlo s 4234 cestujícími bylo odpoledne na cestě po Středomoří, když najelo na mělčinu u ostrova Giglio, který se nachází nedaleko pobřeží jižního Toskánska.
Prokuratura ve městě Grossetto, pod které spadá oblast havárie, oznámila zadržení kapitána lodi Schettina. Podle agentury ANSA byl zadržen po několikahodinovém výslechu. Schettino před tím televizi Tgcom24 řekl, že loď narazila na útes, který nebyl na námořních mapách.
Na palubě 290 metrů dlouhé lodi bylo celkem 4234 pasažérů a členů posádky. Mezi nimi bylo 52 dětí do šesti let. Mezi cestujícími bylo podle AFP téměř tisíc italských turistů, přes 500 Němců a 460 Francouzů. Lodí ale cestovali lidé z celého světa.
Loď podle provozovatele, společnosti Costa Crociere, vyplula ze severoitalského města Savona a plánovala zastávky ve městech Civitavecchia, v Palermu, Cagliari, na Mallorce, v Barceloně a v Marseille. Problémy se objevily krátce po vyplutí z přístavu Civitavecchia nedaleko Říma.

Plavali k majáku
Mnoho z pasažérů se kvůli přeplněným člunům snažilo od potápějící se lodi odplavat, proto není stále jasné, kdo se zachránil a kdo je případně uvězněn v trupu lodi.

„Mysleli jsme, že už to nezvládneme. Viděla jsem maják, ale věděla jsem, že tak daleko nedoplavu. Spousta lidí se tam však vydala, myslím, že někteří z nich jsou určitě mrtví,“ řekla další z cestujících.

http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/evropa/cla­nek.phtml?id=72­8960