Damiana

Která konkrétní osoba vymyslela protimáničkovské heslo: Máš – li dlouhý vlas, nechoď mezi nás! ?

A měl někdo z vás problém se svým hipísáckým vzezřením (nebo naopak s máničkami)? Jaký?
Doplňuji:
Drape, díky za odpověď, ale Š+G to nebudou – ti už to pouze použili…
(Doufám ale, že jsem dobře vyrozumněla, že jsi byl „hároš“:-))

Cituji ze stránek Bigbítu: V letech 1971–73 to s tuzemským rockem vypadalo prachmizerně. Rudá pěst KSČ si v tomto čase posvítila na všechny ty „podivný bytosti“ – máničky s elektrickými kytarami a jejich příznivce. Hudebníky nahnala k tzv. rekvalifikačním zkouškám, v nichž hlavním aspektem nebyl muzikantský um, nýbrž znalost pouček z marxismu-leninismu, a na hároše komplet si pak vymyslela debilní kampaň „Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás“.
http://www.ire­port.cz/bigbit/11813-bigbit-6-cast-oficialni-rock.html

Nejlepší odpověď
annas

Nenašla jsem konkrétní osobu, jen podezření. na autora.

„Na druhou stranu, konečně se dovídám, kdo tenkrát na oddělení propagandy městského výboru strany v Praze vymyslel heslo "Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás“. Tím jste si vystavěl pomník. Dál se snažit nemusíte.. "

http://blog.ak­tualne.centrum­.cz/blogy/mar­tin-potucek.php?i­temid=16818

„Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás.“ Touto rýmovačkou státní moc definovala kampaň, jejímž cílem bylo vymýtit ze společnosti vlasatce – a tedy lidi, kteří jinou než běžnou délkou vlasů dávali najevo, že ani do svých názorů si nechtějí nechat mluvit.

Byla to heslo socialistické propagandy, diskriminační kampaň, objevovalo se v televizi, v organizacích svazáků, tisku, na VB atd.

Další odpovědi
Drap

Myslím že poprve to uvedli v jednom ze svých vystoupení Šimek s Grosmanem, bohužel už nevím v kterém.
Problémy ? To snad ani ne, byli sice některé drobné konflikty, ale už je to tak dávno a byli jsme mladí. Na vše nepříjemné se už zapomnělo.

annas

Ad Damiana.

Máte-li zájem, zkuste s přečíst konkrétní zkušenosti s máničkami.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-jakym-zpusobem-probihal-v-60-letech-hon-na-manicky

Damiana

Díky Annas:-)