bauerlukin

Která klasicka kniha vas nejvíc okouzlila?

Díky předem za odpověď

P.S. Dávám přednost pozitivně laděným knihám.

Myslel jsem kniha klasického autora.

Nejlepší odpověď
annas

Co myslíte pojmem klasická kniha?

Může jít o knihu, tedy dílo, které napsali klasikové literatury. Nebo dílo, které nějak souvisí s řeckou či římskou literatura. Nebo kniha,. kterou sám považuje „za dokonalou“..

Otázka se po několikáté opakuje, ale liší se výrazem"klasická"

Nejde jen o jednu knihu, uvedu několik bez autorů: 1984, Sophiina volba, Anna Karenina, Mandolína kapitána Corelliho, Spalovač mrtvol, Všecky krásy světa a další. .

Další odpovědi
dubraro

Jak je definována „klasická kniha“?
J. M. Troska: Zápas s nebem

Ametyst

Foglarovky a Mayovky.

paul1

V ranném mládí to byla kniha "Robinsom Crusoe. Ještě ji mám, už je ale značně opotřebovaná,
je to způsobené hlavně častým stěhováním (otec byl voják z povolání)

Rokio

Dobrý voják Švejk.