tendruhy

Která jídla zvyšují chuť k jídlu?

Dobrý den, mám občas velice nutkavou potřebu jíst hodně jídla, ikdyž jsem před chvílí jedl. Nejsem nijak obézní atd., ale chci se zeptat, která jídla zvyšují apetit lidí. Slyšel jsem, že třeba výrobky z pšenice, a ještě nějaké další?

Nejlepší odpověď
hapiky

No já bych řekl, že mě zvyšuje chuť k jídlu buď vzpomínka na něco, co mi dříve hodně chutnalo, nebo estetická úprava jídla či pochutiny. Co je pastva pro oči, to bývá neodolatelně přitažlivé.
Jinak apetit je u každého na různé úrovni. Jinak řečeno, někdo jí proto, aby nezemřel, jiný žije proto, aby jedl.
Nejhorší je na tom ten, kdo i když se dostatečně nají, stále pociťuje hlad či chuť na další jídlo. Teprve po nějaké době má pocit, že je nasycen, a to už bývá přesycen.
Apetit bývá silnější, než pevná vůle.

Další odpovědi
Ametyst

Podle mě ta, která rychle strávíme, takže sladká jidla.

da ny

Jíst pomalu, v klidu, nehltat :D. Hodně zeleniny (zelené, salát aj.)
Vaječný bílek a žampio ny zaměstnají žaludek.
Možná nevhodná skladba potravin
Údajně i barevné potraviny zvyšují chuť k jídlu, sladké.

https://hubnu­ti.doktorka.cz/ba­revne-potraviny-zvysuji-chut
https://www.jak­pribratnavaze­.cz/5-potravin-podporu-chuti-k-jidlu/
https://proze­ny.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-jak-zhubnout-hubnuti/518777/po­traviny-ktere-snizuji-chut-k-jidlu-diky-nim-se-nebudete-prejidat.html

Dochy

zelnice… Naž… tedy najíš se k prasknutí a za 20 minut koukáš kde co ještě zbylo…

zjentek

U mě je to UMAMI – chuť masa!