hanulka11

Která herečka, zpěvačka /její role Věra Hornová,Anna Kopecká,Hanka Junková...../

by dnes oslavila své narozeniny?Jaké bylo její rodné jméno?
Kdo vymyslel její pseudonym,pod kterým byla známá ?
Hrála i v cizině -pod jakým jménem?
V kterých filmech zazářila?

Nejlepší odpověď
annas

V polovině 40. let 20. st. patřila s L. Baarovou a A. Mandlovou k nejoblíbenějším milovnicím a k „nejzářivějším ženským hvězdám“ české kinematografie. Počtem rolí však předstihla všechny ostatní „konkurentky“.

V Osvobozeném divadle měla H. Vítová úspěch jako Sirael v Golemovi. Vzpomínám na film Sextánka, Dům na předměstí.
Vybráno z životopisu.

Další odpovědi
vagra

Hana Vítová rodným jménem Jana Lašková./ 24. ledna 1914, Praha – 3. března 1987/
Pseudonym jí vymysleli Voskovec a Werich.
Filmy např.-Noční motýl,Pytlákova schovanka

zdroj-tištěná V.E.

Elk

Tak to mám narozeniny stejně jako ona, to jsem nevěděl.