Rokio

Která figurka ve stolní hře šachy je podle vás nejmocnější?

Podle mě to je dáma. Po dámě to je věž a pak kůň.

poznámka: Slovem nejmocnější myslím, že toho nejvíce dovede. Jinak nejsilnější a nejúčinnější.

Nejlepší odpověď
Kelt

Ty si myslíš, že jsi objevil Ameriku? To se píše v každé knížce pro začínající šachisty na první nebo druhé stránce. Ale jednoznačné to není. Záleží, zda se hraje koncovka, nebo teprve zahájení. Taková skrytá dáma, která se nemůže hýbat ti nepomůže a koník může skákat přes figury.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… pěšec, může se proměnit v cokoli …