Která faktura platí, ta co je v e-shopu v účtu zákazníka nebo na papíru u zboží?

Zjistil jsem, že se tyto faktury liší (cca o 150 kč), na té papírové je započítána servisní práce, které má na webu prodejce ve faktuře 0 kč.

Nejlepší odpověď
anonym

Základní princip internetových obchodů je, že nákupní smlouva (a tím i smluvní podmínky), nabývají platnosti v okamžiku odkliknutí objednávky. Obvykle se zasílá ještě potvrzení objednávky s údaji o zboží, zda je na skladě, kdy a kde je možnost jej odebrat a jak dlouho zboží rezervují.
U zaslání by měla být uvedena cena za dopravu.
Pokud jste žádné servisní úkony nenárokoval, neměl byste je logicky ani platit. Tzv. předprodejní servis je v ceně a používá se jen u kol nebo např. auta.

Další odpovědi
arygnoc

litera scripta manet – napsané zůstává, tudiž to, co je na papíru.

chudst

Podivejte se do „Pravidel a podminek“ daneho e-shopu. V pripade, ze je vam fakturovano neco, co fakturovano byt nemelo, lze se samozrejme ohradit a uvidite reakci. (Dalsi veci je, ze to nemusi zpetne jen tak projit, pokud jste to jiz zaplatil.)

arygnoc: obecne nesouhlasim, ale v tomto pripade mate pravdu :) Sam jsem takto jednou neprevzal z eshopu neco, protoze mi tam uctovali docela mastne postovne, ktere uctovano byt nemelo. Vase verze plati, az pokud zakaznik zbozi prevezme – tj. uzna danou polozku navic. (Coz se zde bohuzel stalo, takze… souhlasim v tomto pripade – ale v pripade, ze zakaznik zbozi jeste neprevzal to neni nutne pravda.)

anonym

Neni to plus doprava ? -iv-