Mirdas

Která energie je pro naší budoucnost nejefektivnější ?

Doplňuji:
~
Jaký typ výroby energie pro naší denodení potřebu by
jste schvalovali ve smyslu ekologie, bezpečnosti, ceny a podobně ?
A proč ?

Nejlepší odpověď
anonym

Jaderná – ideálně fúze…
Ale zatím se ji nedaří zprovoznit…
😉

Další odpovědi
Drap

Zatím ze všech známých energií vychází nejlevněji a nejekologičtě­ji jádro

Emefej

Z hlediska efektivity vychází nejlépe anihilace hmoty. Jejímu praktickému využití brání „drobné“ technické potíže.

anonym

Myslím,že sluneční,je eko a je to skoro zadarmo

huxa

To je ve hvězdách, a to doslova. Nemůžeme vědět, co se stane, ale pokud se dostaneme na další planety, nejspíše narazíme na něco, co změní zisk energie (velká naleziště obohacených prvků, jako uran, apod.). Ovšem jsem si jist, že nikdy se nebudeme vázat na jeden zisk energie a vždy budeme mít alespoň tři zdroje.

Kelt

Není dobré hledat nej a podle toho vybírat. Z jednoho hlediska je něco výhodné, ale nezapomínejme i na další. Náklady, bezpečnost a účinnost a použitelnost.
Vítr, voda, jaderná energie , sluneční svit, to je vše k dispozici, ale nějak se to musí využít, zpracovat a dopravit ke spotřebiteli a nějakou dobu to musí vydržet. Divím se, že ještě někdo nepřišel na nápad, využít lidskou sílu. Lidé budou šlapat po obvodu kola, které se bude otáčet, převod jako u turbíny.

arygnoc

jednoznačne anihilácia – bezstratová výroba energie z hmoty (zo 100% hmoty zisk 100% energie).

zatiaľ sú dva malé problémiky:

  • reakciu nevieme riadiť
  • je celkom nedostatok antihmoty.

ale veď sa predsa bavíme o budúcnosti – nebolo povedané, či sa jedná o budúci rok alebo o budúce tisícročie.