annas

Která dnešní osobnost stála u zrodu moskevského divadla? Jak se divadlo jmenovalo?

Ruský herec, podnikatel, režisér, režisér atd. se narodil 17. ledna xxxx v Moskvě.
Čím se ještě proslavil?

Nejlepší odpověď
anonym

původně se jmenovalo Moskevské umělecké divadlo,u jeho zrodu stáli Konstantin Sergejevič Stanislavskij a Vladimír Ivanovič Němirovič-Dančeko,ale toho koho máte na mysli asi vy nevím

Další odpovědi
hanulka11

Moskevské umělecké akademické divadlo, zkráceně MCHAT (rusky Московский художественный театр, zkráceně МХТ) vzniklo původně jako Moskevské umělecké divadlo (MCHT), které bylo slavnostně otevřeno 14. října 1898. Hlavními zakladateli byli Konstantin Sergejevič Stanislavskij a Vladimir Ivanovič Němirovič-Dančenko. V divadle bylo uváděno mnoho světových premiér, zejména hry Antona Pavloviče Čechova. Divadlo MCHAT poskytlo Stanislavskému prostor využít nové prostředky a divadelní postupy, kterými se později celosvětově proslavil

led

Konstantin Sergejevič Stanislavskij, vlastním jménem Konstantin Sergejevič Alexejev (17. ledna 1863 v Moskvě – 7. srpna 1938, Moskva) byl ruský herec, podnikatel, divadelní režisér, divadelní teoretik a pedagog, který společně s Vladimírem Ivanovičem Němirovičem-Dančenkem spoluzaložil legendární Moskevské umělecké akademické divadlo (MCHAT).

Divadlo MCHAT představovalo velmí významné tvůrčí období jak v ruském, tak i ve světovém měřítku. On sám vytvořil svoji vlastní metodiku výchovy herců (tzv. systém Stanislavského resp. Stanislavského školu nebo také Stanislavského metodu), která později velmi ovlivnila světovou divadelní praxi a znamenala přelom i v divadelní pedagogice.
PS.
Jeho slová „herec nesmie byť statický, musí sa pohybovať, musí žiť“ platia dodnes

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­stantin_Serge­jevi%C4%8D_Sta­nislavskij