Kazatel

Která další očkování chrání proti těžšímu průběhu nemoci?

Třeba proti spalničkám, žloutence, tetanu, encefalitidě…?

poznámka: To je tak těžké odpovědět na otázku? Dotaz zněl na konkrétní očkování, ne na obecné informace dohledatelné na wiki.

Nejlepší odpověď
Pepa25

„Očkování (též vakcinace) je lékařský zákrok, při kterém se zdravý organismus záměrně setká s méně nebezpečným mikrobem nebo jeho fragmentem. Imunitní systém se naučí rozpoznávat příslušné antigeny a očkovaný by tak měl být chráněn před nákazou nebo alespoň před vážným průběhem onemocnění v případě, že se setká s původcem onemocnění. Očkování nevede vždy ke vzniku imunity, ne každý očkovaný je tedy chráněn před infekcí.“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/O%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%­AD

Další odpovědi
elkon

To není o průběhu nemoci, ale proti nakažení.

JežíšKristus

Imunitní systém každého člověka funguje jinak. Stejně tak trávící systém každého člověka má jinou účinnost. Např. pokud sním 1000 kcal stravy, pak reálně získám 800 kcal v energii, zbytek projde trávicím traktem. U jiného to bude třeba 750 nebo 850 kcal, protože má odlišnou rezistenci na určité látky, jinou schopnost trávení apod.

Obecně všechna povinná očkování aktivují imunitní systém a měly by chránit proti těžkému průběhu.

Disraeli

Nespamuj pořád s těma blbostma, stejně chceš jen provokovat. ;)

Pepa25

Pořád nechápu, které části definice očkování (viz odpověď) nerozumíte? Že není 100% ochranou? Že má především nastartovat imunitní systém, ale u každého může fungovat trochu jinak? Že u některých nemocí jde o tak specifické a málo mutující patogeny, že se získaná ochrana těm 100% fakticky rovná?

Ametyst

Medicina přizná, že je každy člověk jiný, jenom když se jí něco nepovede. Jinak uplatňuje na každého plošné metody.

Pepa25

Medicína aplikuje plošné metody, protože hlavní zákonitosti fungují (na bolest dá analgetikum). Jen pokud nefungují nebo je nějaká kontraindikace, tak se postupuje jinak. Tak to myslím funguje ve všech oborech lidské činnosti.