Která chlévská mrva je nejkvalitnější, která nejméně.Děkuji za odpověď, i když jede o hnůj.:-D

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na účinnost jednotlivých druhů hnoje.

Zdroj: http://www.cho­vatelka.cz/mo­derni-zahrada-clanek/alternativy-kravskeho-hnoje-362

Další odpovědi
dědapetr

Nejlepší je koňská potom kravská a nevhodná je prasečí,také se dá hnojit ředěným ptačím trusem.

janek66

Záleží i na co ji chcete použít.Koňský hnůj se používá hlavně do pařeníště, které dokáže zahřívat průměrně 6 týdnů,kravský hnůj je nejvhodnější na podzimní hnojení zaoráním, prasečí hnůj je moc „kyselý“ a studený a k použití nejméně vhodný, kozí, ovčí je horší než koňský ale lepší než kravský.
A upřesnění-chlévská mrva je to co se právě vyvezlo z chléva a hnůj je uleželá mrva, pěkně rozleželá, tmavé barvy a takové hezky „mazlavé“ konzistence. 🙂

BENYTA

Doplním ostatní svou zkušeností, máme na zahradě 7 pejsků a 2 velké komposty…

Kerberus

Dědo Petře,děkuji za bodík. Už nemám – dodám až zítra.