Kelt

Která cesta by mne vyšla nejlevněji, abych splnil svůj sen?

Rád bych se projel nějakým rychlým vlakem jako je AVE, TGV , ICE s tím, že letecky z Prahy do A, z A do B po železnici a z B zpět letecky do Prahy. 2 dny prohlídka A, 1 den cesta vlakem, 2 dny prohlídka B. Aby to vyšlo na jeden týden.Dá se uvažovat i o jednom přestupu na železnici s případnou návštěvou. Co doporučujete? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Keď už, nech to stojí za to:
Šanghaj Maglev, 430,9 km/h, Čína
Prvé miesto patrí čínskemu vlaku, ktorý sa pohybuje za pomoci magnetického poľa. Zostrojili ho firmy Siemens a ThyssenKrupp a na rozdiel od ostatných vlakov Šanghaj Maglev nemá kolesá a nad traťou sa doslova vznáša. Aj vďaka tomu dokáže tento úžasný stroj dosiahnuť svoju najvyššiu prevádzkovú rýchlosť už za 4 minúty.

Jazdí na trase medzi šanghajskou stanicou Longyang a tamojším medzinárodný letiskom Pudong od roku 2004 a celá cesta trvá len 7 minút a 20 sekúnd. Naraz sa doňho zmestí 574 pasažierov a premáva každých 15 minút. Lístok stojí v prepočte 7,6 eura.
istá letecká spoločnosť ponúka let Praha – Šanghaj od 11 290Kč (no nekúp to)
ubytovanie v Šanghaji od 18 eur
takže taký malý týždňový výlet aj s cestovaním v najrýchlejšom vlaku na svete (v súčasnosti), kde nebubnujú tamtamy z koľajníc len od 19 000 Kč (ako píšu cestovky) z dôchodku… ale je to krásny sen, nie?

Heč, odkaz na cestovku vám nedám, to som skombinovala rôzne cestovky 🙂

Další odpovědi
Edison

Nejlevniji a nejvíce zážitků? To bych viděl na transsibiřskou magistrálu. Sám se na tu cestu chystám.

Kepler

Můžu jen sdělit poznatky o vlakovém cestování obecně, a to v Německu a Francii. V obou zemích mám rodinu a tak jsem se o ty ceny taky zajímal. Pro našince je to tam dost drahé. Raději jsem zvolil letenku přes kiwi.cz a vyšlo mě to na zlomek ceny cesty vlakem. Ale když trváš na vlaku, zkus najít spojení na idos.cz. Částečně jsou tam i ceny místních dopravců. Je ale pravda, že cesta rychlovlakem má své kouzlo.

led

Edison, prajem veľa trpezlivosti s nekonečným časom v Ázijskej časti cesty. Pokiaľ všetko pôjde dobre, z Prahy za týždeň (8 dní) ste vo Vladivostoku.
https://www.cd­.cz/spojeni-a-jizdenka/spojeni-tam/f6eab40a-5862-4e3a-bde8-b9e375567169
http://www.spo­jeacesty.cz/vla­divostok.htm
cena cca 3300 € jedna cesta

Edison

To jde o to si vybrat správnou třídu. Taky nechcu jen „jet vlakem“, ale taky zastavit, pobýt, udělat pár fotek…

led

prepáčte chybu v počtoch cena letenky je len do šanghaja. Ak tam nechcete zostať, pridajte k cene ešte ďalších 12000 Kč.
Takže spolu 31 000 Kč