Stříbrný

Která cesta by mne vyšla nejlevněji, abych splnil svůj sen?

Rád bych se projel nějakým rychlým vlakem jako je AVE, TGV , ICE s tím, že letecky z Prahy do A, z A do B po železnici a z B zpět letecky do Prahy. 2 dny prohlídka A, 1 den cesta vlakem, 2 dny prohlídka B. Aby to vyšlo na jeden týden.Dá se uvažovat i o jednom přestupu na železnici s případnou návštěvou. Co doporučujete? Děkuji.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Keď už, nech to stojí za to:
Šanghaj Maglev, 430,9 km/h, Čína
Prvé miesto patrí čínskemu vlaku, ktorý sa pohybuje za pomoci magnetického poľa. Zostrojili ho firmy Siemens a ThyssenKrupp a na rozdiel od ostatných vlakov Šanghaj Maglev nemá kolesá a nad traťou sa doslova vznáša. Aj vďaka tomu dokáže tento úžasný stroj dosiahnuť svoju najvyššiu prevádzkovú rýchlosť už za 4 minúty.

Jazdí na trase medzi šanghajskou stanicou Longyang a tamojším medzinárodný letiskom Pudong od roku 2004 a celá cesta trvá len 7 minút a 20 sekúnd. Naraz sa doňho zmestí 574 pasažierov a premáva každých 15 minút. Lístok stojí v prepočte 7,6 eura.
istá letecká spoločnosť ponúka let Praha - Šanghaj od 11 290Kč (no nekúp to)
ubytovanie v Šanghaji od 18 eur
takže taký malý týždňový výlet aj s cestovaním v najrýchlejšom vlaku na svete (v súčasnosti), kde nebubnujú tamtamy z koľajníc len od 19 000 Kč (ako píšu cestovky) z dôchodku... ale je to krásny sen, nie?

Heč, odkaz na cestovku vám nedám, to som skombinovala rôzne cestovky :-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Nejlevniji a nejvíce zážitků? To bych viděl na transsibiřskou magistrálu. Sám se na tu cestu chystám.

Zlatý

Můžu jen sdělit poznatky o vlakovém cestování obecně, a to v Německu a Francii. V obou zemích mám rodinu a tak jsem se o ty ceny taky zajímal. Pro našince je to tam dost drahé. Raději jsem zvolil letenku přes kiwi.cz a vyšlo mě to na zlomek ceny cesty vlakem. Ale když trváš na vlaku, zkus najít spojení na idos.cz. Částečně jsou tam i ceny místních dopravců. Je ale pravda, že cesta rychlovlakem má své kouzlo.

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Edison, prajem veľa trpezlivosti s nekonečným časom v Ázijskej časti cesty. Pokiaľ všetko pôjde dobre, z Prahy za týždeň (8 dní) ste vo Vladivostoku.
https://www.cd.cz/…
http://www.spojeacesty.cz/…
cena cca 3300 € jedna cesta

Stříbrný

Edison

To jde o to si vybrat správnou třídu. Taky nechcu jen "jet vlakem", ale taky zastavit, pobýt, udělat pár fotek...

Zlatý

led

prepáčte chybu v počtoch cena letenky je len do šanghaja. Ak tam nechcete zostať, pridajte k cene ešte ďalších 12000 Kč.
Takže spolu 31 000 Kč

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 511
Zlatý annas 446
Zlatý led 275
Zlatý Kepler 224
Zlatý hanulka11 223
Zlatý marci1 198
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 178
Zlatý Lamalam 170
Zlatý mosoj 143

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.