bibitus

Která buňka lidského těla je nejmenší?

nejmenší buňka

Nejlepší odpověď
anonym

Řekl bych, že mužská spermie.
Quentosi a nevětší je ženské vajíčko,cca 1mm,to abys věděl pro příště.

Další odpovědi
quentos

Přijde na to. Spermie má sice v průměru 0,0003 mm, ale zas má dlouhý bičík.
Pak máte čichové receptory v mozku, z nichž některé mají v průměru i 0,0004 mm.
A třeba červené krvinky měří taky od 0,0004 mm, ale nemají jádro, takže to nejsou „úplné“ buňky.
Takže si vyberte.

Jugare, ona existuje i ženská spermie, nebo co? :{D>
Jugar opět nepochopil. Jelikož spermie je výhradně mužská buňka a vajíčko výhradně ženská, proč říkat „mužská spermie“, když stačí říct „spermie“? :{D> To jenom abys věděl pro příště.

Zdroj: http://microbi­ologyj11.imas­cientist.org.uk/2011/06/­which-is-the-smallest-cell-in-your-body