Avatar uživatele
Kepler

Která aviváž se vám nejvíc osvědčila?

Taky mi není jasný princip účinku, když se na konci praní nadávkuje aviváž a následuje máchání a odstředění, tím pádem se aviváž zase vypláchne.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, aliendrone, Malvína před 2086 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Peru v gelu a nepoužívám žádnou aviváž.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

TESCO za 29 Kč/l.
Žádné drahé značky ani koncentráty. Účinek je stejný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zvonisek

Žádná, aviváž moc nepoužíváme, ničí některé druhy oblečení. Provonět dokáže i prášek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Hodně střídám, ale nejraději mám obecně Silan a Coccolino. Od Silanu vůni pivoňky s bílým čajem, od Coccolino červené plody. Nyní mám rozdělanou Silan Oil Magnolie. Je příjemná. A potom zkouším nově eco aviváž Winni's Ammor­bidente, která má květinovou vůni. Občas dám do pračky od každé aviváže trošku a vytvořím si vůni vlastní 🙂

Upravil/a: Malvína

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nepoužívám, pro mě osobně zbytečný, prášek taky provoní

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Aviváž není jen pro vůni.
Matně si pamatuju, že se požitím aviváže redukuje kladný ( nebo mínusový?) náboj v prádle.
Prádlo pak není elektrostatické.
Stačí i trocha octa. Cítit není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Vlastní výroby, ty z krámu nejsou dost dobré. Někde jsem tu už na to odpovídal (receptura).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

OK, ale jaký je ten pricip účinku, když se ta aviváž vzápětí vypláchne?

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Voda posledního máchání se napustí přes zásobník s aviváží. Pak se už jen vypustí a odstředí. Dál se nevyplachuje.

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ale před odstředěním se máchá, to není vylachování?

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Ano, po pracím cyklu (cyklech) začne pračka několik cyklů máchání. (prací cyklus obvykle končí vypuštěním a odstředěním). Cyklus máchání začíná napouštěním vody, následuje vlastní máchání a nakonec vypouštění spolu s odstředěním. Toto se opakuje několikrát (dle programu).

Aviváž se vmíchá do POSLEDNÍHO máchacího cyklu (viz Hlada – tedy úplně nakonec mácháš ve vodě s aviváží) a poté už přijde na řadu jen finální odstředění (ždímání). Následuje pracího programu konec – a pohádky je zvonec! ;) :D :D

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale asi je to teda zbytečný, když to vyteče. Ale myslím si že ten zápach na tom oblečení zůstane, aviváž se podle mě musí v bubnu nějak mácháním do textilu vetřít aby vůně v textilu zůstala a vydržela.

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

sorry, nemyslím zápach, ale vůni.:D

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Mně se jedná o to, že když vyperu třeba vlněný svetr, je na dotyk jako rašple a není hebký. Ta aviváž to dokáže. O vůni až tak nejde.

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak zkus ručně..? :D

před 2086 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek