Kepler

Která aviváž se vám nejvíc osvědčila?

Taky mi není jasný princip účinku, když se na konci praní nadávkuje aviváž a následuje máchání a odstředění, tím pádem se aviváž zase vypláchne.

Nejlepší odpověď
ivzez

Peru v gelu a nepoužívám žádnou aviváž.

Další odpovědi
Hlada

TESCO za 29 Kč/l.
Žádné drahé značky ani koncentráty. Účinek je stejný.

zvonisek

Žádná, aviváž moc nepoužíváme, ničí některé druhy oblečení. Provonět dokáže i prášek.

Malvína

Hodně střídám, ale nejraději mám obecně Silan a Coccolino. Od Silanu vůni pivoňky s bílým čajem, od Coccolino červené plody. Nyní mám rozdělanou Silan Oil Magnolie. Je příjemná. A potom zkouším nově eco aviváž Winni's Ammor­bidente, která má květinovou vůni. Občas dám do pračky od každé aviváže trošku a vytvořím si vůni vlastní 🙂

anonym

nepoužívám, pro mě osobně zbytečný, prášek taky provoní

nyjono

Aviváž není jen pro vůni.
Matně si pamatuju, že se požitím aviváže redukuje kladný ( nebo mínusový?) náboj v prádle.
Prádlo pak není elektrostatické.
Stačí i trocha octa. Cítit není.

aliendrone

Vlastní výroby, ty z krámu nejsou dost dobré. Někde jsem tu už na to odpovídal (receptura).

Kepler

OK, ale jaký je ten pricip účinku, když se ta aviváž vzápětí vypláchne?

Hlada

Voda posledního máchání se napustí přes zásobník s aviváží. Pak se už jen vypustí a odstředí. Dál se nevyplachuje.

Kepler

Ale před odstředěním se máchá, to není vylachování?

aliendrone

Ano, po pracím cyklu (cyklech) začne pračka několik cyklů máchání. (prací cyklus obvykle končí vypuštěním a odstředěním). Cyklus máchání začíná napouštěním vody, následuje vlastní máchání a nakonec vypouštění spolu s odstředěním. Toto se opakuje několikrát (dle programu).

Aviváž se vmíchá do POSLEDNÍHO máchacího cyklu (viz Hlada – tedy úplně nakonec mácháš ve vodě s aviváží) a poté už přijde na řadu jen finální odstředění (ždímání). Následuje pracího programu konec – a pohádky je zvonec! ;) :D :D

anonym

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ale asi je to teda zbytečný, když to vyteče. Ale myslím si že ten zápach na tom oblečení zůstane, aviváž se podle mě musí v bubnu nějak mácháním do textilu vetřít aby vůně v textilu zůstala a vydržela.

anonym

sorry, nemyslím zápach, ale vůni.:D

Kepler

Mně se jedná o to, že když vyperu třeba vlněný svetr, je na dotyk jako rašple a není hebký. Ta aviváž to dokáže. O vůni až tak nejde.

anonym

Tak zkus ručně..? :D