annas

Která aféra učinila z jednoho amerického prezidenta zápornou postavu amerických dějin?

O co šlo? Zastínilo to jeho úspěchy …

Nejlepší odpověď
rynek878

Richard Milhous Nixon (9. ledna 1913 – 22. dubna 1994) byl 37. prezident Spojených států, porce od 1969 k 1974. On byl také 36. Vice prezident (1953 – 1961) porce pod Dwightem D. Eisenhowerem. Nixon obnovoval kancelář prezidenta Vicea, dělat to poprvé platforma vysoké viditelnosti a základna pro prezidentskou kandidaturu. On je jediná osoba k byli voleni dvakrát k Vice presidentství a dvakrát k presidentství a jedinému prezidentovi k odstoupili ta kancelář. Jeho rezignace přišla ve tváři hrozící obžaloby příbuzné Watergate první vloupání a následující Watergate skandál.
omluva za stroj.překlad
link:

Zdroj: http://richard-nixon.navajo.cz/

Další odpovědi
hanulka11

Prezident, jehož jméno Spojené státy cedí skrze zuby – nezapomenou mu, že pošpinil váhu prezidentského úřadu. Aféra Watergate zastínila Nixonovy úspěchy na mezinárodním poli, a učinila z něj zápornou postavu amerických dějin

Aféra Watergate (případně skandál ve Watergate nebo pouze Watergate) je skandál, který vypukl ve Spojených státech poté, co do sídla Demokratické strany v komplexu Watergate ve Washingtonu, D.C. v roce 1972 násilně vnikli pracovníci aparátu republikánského prezidenta Richarda Nixona. Ti byli pověřeni úkolem umístit do budovy odposlech......dál v odkazu

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Af%C3%A9r­a_Watergate

Zdroj: http://www.info-koktejl.cz/dejiny-historie/osob­nosti/richard-nixon-cerny-stin-v-bilem-dome/

vagra

Snad jen pro doplnění,jeho úspěchy,které aféra Watergate zastínila.
Za jeho prezidentství došlo k normalizaci vztahů se Sovětským svazem a Čínou.
Inicioval rovněž dohody o snížení počtu strategických atomových zbraní SALT I.
Zahájil také stahování amerických vojáků z Vietnamu.
Historický krok bylo také jeho rozhodnutí z roku 1971 opustit v té době zavedený Brettonwoodský mezinárodní měnový systém a směnitelnost amerického dolaru za zlato.

Zdroj: zkráceno+upraveno z-http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Richar­d_Nixon